Gdańsk: Ogłoszenie o pracę dla... kandydata na radnego. Kto...

  Gdańsk: Ogłoszenie o pracę dla... kandydata na radnego. Kto za tym stoi?

  Ewelina Oleksy, Łukasz Kłos

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańsk: Ogłoszenie o pracę dla... kandydata na radnego. Kto za tym stoi?
  1/2
  przejdź do galerii
  Kandydata na radnego do Rady Miasta Gdańska w kadencji 2014-2018 pilnie zatrudnię! To nie żart, a ogłoszenie, jakich coraz więcej od początku miesiąca pojawia się na portalach z ofertami pracy. Wymagania: bezwzględna uczciwość, inteligencja, kreatywność intelektualna, umiejętność liczenia i wydatkowania publicznych pieniędzy.
  "Kandydaci - inteligenci z bożej łaski, którzy bezmyślnie odpowiadają na ogłoszenia, a w rozmowie telefonicznej pytają: Na czym polega praca radnego? - z góry dziękuję!" - czytamy w ogłoszeniu.

  Jego autor podkreśla też, że "funkcja radnego nie jest miejscem pracy w zakładzie produkcyjnym, tylko funkcją publiczną powierzaną przez wyborców w wyborach, o którą to funkcję kandydat musi sam zabiegać, zdobywając mandat zaufania poprzez oddane na niego głosy. A żeby zdobyć te głosy, potencjalny kandydat musi działać w ekipie tworzącej komitet wyborczy".

  Kto za tym stoi? Nie wiadomo. Ale jak wskazują członkowie PO, żadna duża partia o silnej pozycji nie pokusiłaby się na taki ruch.
  - Więc albo to żart, albo działanie niezależnych ruchów obywatelskich, które ogłosiły swój start w wyborach samorządowych, a teraz w ten sposób próbują zbudować zaplecze osób, jakie będą musiały wystawić ze swoich list - mówi Piotr Borawski, radny PO.

  Zdaniem Borawskiego u źródła internetowych poszukiwań kandydatów na radnych może leżeć też ustawowy obowiązek, że na listach danego komitetu musi być 35 proc. kobiet. - A kobiety wbrew pozorom do polityki się niestety specjalnie nie garną. My akurat nie mamy z tym problemu, ale wiem z różnych rozmów, że niektóre partie owszem. Wystarczy spojrzeć na Klub PiS w Radzie Miasta Gdańska - to sami mężczyźni - zaznacza Borawski.

  Przedstawiciele wywołanych do tablicy komitetów obywatelskich zaprzeczają, jakoby z akcją poszukiwania radnych mieli coś wspólnego.
  - Nie cierpimy na brak rąk do pracy i reprezentowania nas - mówi Piotr Dwojacki z Gdańska Obywatelskiego. - Wspierają nas radni dzielnic, działacze organizacji pozarządowych oraz osoby spontanicznie zgłaszające się, a zaakceptowane przez nas.

  Gdańskie ogłoszenia nie dziwią za to Stowarzyszenia Rozwoju Regionu Radomskiego, które wystartuje w jesiennych wyborach. Organizacja jest bowiem właśnie w trakcie przeprowadzania... castingów, w których chce wyłonić przyszłych radnych Radomia.
  e.oleksy@prasa.gda.pl, l.klos@prasa.gda.pl

  Więcej na ten temat w piątkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" (25.07.2014) oraz w e-wydaniu gazety na stronie prasa24.pl.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uzupełnienie informacji polskatimes o publikacje weekendowe zebrane z portali krajowych:

   Farmer John (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   • "Jaworski: Gdańszczanie mają dosyć przekrętów Platformy”
   • "Dr Rafał Chwedoruk: PiS wygra”
   • "Miażdżąca przewaga republikanów PiS (42 proc.) nad prawicą PO (28 proc.)”
   • "Tusk nie wierzy w...rozwiń całość

   • "Jaworski: Gdańszczanie mają dosyć przekrętów Platformy”
   • "Dr Rafał Chwedoruk: PiS wygra”
   • "Miażdżąca przewaga republikanów PiS (42 proc.) nad prawicą PO (28 proc.)”
   • "Tusk nie wierzy w zwycięstwo PO!”
   • "Macierewicz: WSI to komunistyczna zaraza”
   • "Stosunek do WSI obnaża obłudę Platformy Obywatelskiej.”
   • "Obrona zdrady, kłamstwo i niszczenie państwowości. Hucpa ws. WSI to kwintesencja patologii III RP”
   • "Komuchy z Brabancji – ostatnie starcie”
   • "Ale się porobiło… Michnik już nie chce się jednać z Rosjanami”
   • "Demokracja wciąż nie gotowa. Rada PSL bez wniosku o odwołanie Piechocińskiego”
   • "Słabość Piechocińskiego jest na rękę Platformie. „Koalicjant boi się, żeby nie stracić stołków”
   • "Po co prokuratura poszła do Burego, skoro nic nie znalazła? Co to była za ustawka? ”
   • "Czy Prawica w Polsce wie jak działa giełda?”
   • "Niereformowalny propagandzista Lasek powtarza w GW te swoje brednie o Smoleńsku”
   • "Kontrola NIK... Farmy wiatrowe powstawały w warunkach konfliktów interesów, niejasności i korupcji”
   • "Wobec zagrożeń ze strony Rosji, Polska musi być silnym państwem”
   • "Sikorski pod lupą prokuratury. Antoni Macierewicz zgłosił zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa”
   • "Kolejny zasłużony komunista pochowany na Powązkach! Artur Starewicz”
   • "Łączkę” zablokował wojewoda Kozłowski, a nie IPN”
   • "Kreml powinien wypożyczyć Millera i Laska. Oni lepiej niż sam Putin usprawiedliwią zestrzelenie...”
   • "Wniosek o powołanie międzynarodowej komisji jest palący... To jest podyktowane polską racją stanu”
   • "Macierewicz: Wykonuje pani propagandę, która chce na mnie zrzucić odpowiedzialność za to, co zrobił minister obrony narodowej”
   • "Zestrzelenie to nie wypadek. „Jak zareagowaliby Żydzi, gdyby Holocaust zaczęto nazywać utratą życia w dramatycznych okolicznościach?”
   • "Donald Tusk zapewnia policjantów: „państwo polskie będzie po waszej stronie”. Gdzie premier był po tragedii smoleńskiej?”
   • "Tusk z Sikorskim mężami stanu? Takimi samymi jak Olejnik wzorem uczciwego dziennikarstwa”
   • "Z restauracji Roberta Sowy jest ponad 900 godzin nagrań. Co i kiedy wypłynie?”
   • "Można za…ć PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza. To, co jest w materiałach prokuratorskich jest miażdżące. Można zrobić dwuletni cyrk”
   • "Polskie nagrania. Niemal wszyscy ministrowie byli podsłuchiwani... Podsłuchanych zostało ponad 100 osób, w tym praktycznie cały rząd. Co gorsza, prawdą jest, że rządowe decyzje politycy i biznesmeni podejmowali w restauracjach. W lokalach Sowa i Przyjaciele, Amber Room, Pod Gigantami i Vinoteka spotykała się też większość wiceministrów. W knajpach podejmowano ważne decyzje polityczne i rządowe, rozmawiano o sprawach związanych ze spółkami Skarbu Państwa...”zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wariat

   You (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   facet lecz sie .poplatanie z pomieszaniem .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za reżimowego PRL wszystkich urzędników było w liczbie 105 tys.

   Kaya (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   I naturalnie, wliczając do tegoż zestawu wszystkich ormowców i cichociemnych, oraz przeróżnych innych strażników moralności. To że strażników wytresowanych tylko na moralność bolszewicką, to już...rozwiń całość

   I naturalnie, wliczając do tegoż zestawu wszystkich ormowców i cichociemnych, oraz przeróżnych innych strażników moralności. To że strażników wytresowanych tylko na moralność bolszewicką, to już całkiem inne zagadnienie. W biurach posługiwano się prymitywnymi kalkowymi maszynami piszącymi Łucznik i drewnianymi liczydłami. Urządzeniami komunikacji były teleksy i magnetofony Tesla, co w celu sprawdzania i nagrywania rodzaju moralności obywatelskiej. Środkami przemieszczania urzędników były produkty rodzimej produkcji Fiat 126p i 125p i produkowane na przestarzałych przepłaconych licencjach, a stosunkowo rzadko także partyjne Polonezy i Wołga GAZ z moskiewskiego importu. Jednak długów przez 45 lat wygenerowano na ca. 42,3 mld U$D.

   Teraz jest druga dekada XXI wieku, ale urzędników nagromadzono w liczbie 500 tys. Tylko za samej światłej PO administrację rozbudowano o kolejne min. 80 tys. Do pracy biurowej urzędnikom zafundowano nowoczesne terrabajtowe PC z podwójnymi procesorami i laserowe drukarki i skanery, a do zliczania kasy doskonałe maszyny zliczające i Excel. Do komunikacji mają smartfony iPhone i poglądowe przenośne iPad oraz szybki internet na kablach z włókna szklannego. Do zgrywania moralności obywateli mają portale społeczne wraz z przeróżnymi forami, tudzież zaawansowane technologicznie produkty szpiegowskie rodem z całego świata. W przemieszczaniu się z miejsca na miejsce mają do dyspozycji najnowocześniejsze limuzyny terenowe 4x4 po 200 tys/ szt (vide Wrocław). A kiedy nie są jeszcze na statusie partyjnego guru, wtedy też do dyspozycji czterokołowe mają produkty o niezłej jakości i marce. Długów przez 25 lat wygenerowano na horrendalną kwotę 1,2 biliona złotych, etc., etc.

   Nie afirmując w żadnym niuansie bolszewizmu i osobę Gierka, to jednak owy funkcjonariusz za pozyskaną kasę z kredytów zindustrializował niemalże cały kraj. Dzisiaj miliony osób nie miałyby gdzie mieszkać, gdyby nie te onegdaj wybudowane blokowiska. Notabene, na owe czasy całkiem nowoczesne i o znośnym komforcie.

   A zatem, powstają zasadne pytania: Do czego komu w tak nowoczesnych technologicznie czasach potrzebna jest tak potężna armia urzędników, do tego przecież nie w reżimie? Gdzie się podziały pozyskane pieniądze z powziętych lichwiarskich kredytów? Kto będzie te kredyty spłacał? I przy uwzględnieniu warunków: znikomy przyrost naturalny, zaledwie ca. 5 mln pracujących na 30 mln dorosłych, niskie zarobki i zarazem niski poziom uzyskanych podatków, stałe dekadowe 14% bezrobocie, 2,5 mln produktywnych obywateli na exodusie, niebotyczny przerost administracji i kosztów administracyjnych, rozbudowany system parlamentaryzmu niczym pompejski, itd., itd..zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Armia dobrze opłacanych pieniędzmi podatników urzędasów,

   ludzi "kultury", (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   dziennikarzy, (patrz G.W Michnika) oraz członkowie ich rodzin, to potencjalni
   wyborcy PO i po to są potrzebni.
   Wszyscy wymienieni (i nie tylko) nalezą do grupy najlepiej zarabiających.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No cóż

   Kasia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Ogłoszenie jak ogłoszenie . Wielu ludzi nie wie jak dostać się do rady miasta a takie ogłoszenie może być pomocne .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo