Arka Gdynia lepsza od Olimpii Elbląg. Pierwszy wygrany sparing żółto-niebieskich [ZDJĘCIA]

Janusz Woźniak
Przemysław Świderski
Piłkarze Arki Gdynia pokonali Olimpią Elbląg 2:1 (1:0) w meczu sparingowym. To dopiero pierwsze zwycięstwo żółto-niebieskich w siódmej grze kontrolnej.

Czas kończyć eksperymenty, bo I-ligowa premiera już za półtora tygodnia. Trener Dariusz Dźwigała w środowym meczu dał pograć, po raz pierwszy po powrocie do Gdyni, Bartoszowi Ławie i Brazyliczykowi Alanowi Fialho. Ten drugi dopiero w poniedziałek, po wielogodzinnej podróży, zameldował się nad polskim morzem.

Trzecioligowcy z Elbląga wprawdzie postraszyli gospodarzy na początku, piłką w poprzeczkę gdyńskiej bramki trafił Łukasz Pietrowski, ale w kolejnych minutach inicjatywę posiadali arkowcy. Już po kwadransie wynik meczu otworzył Antonio Calderon, kończąc precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę wykończył dobrą akcje dwójkową Aleksandra Jagiełły z Grzegorzem Lechem. Dwie szanse na wpisanie się na listę strzelców miał Paweł Abbott, ale za każdym razem lepszy okazywał się bramkarz Olimpii.
W drugiej połowie gdynianie kontrolowali przebieg gry, lecz w 66 minucie goście, po faulu Sulewskiego, doprowadzili z rzutu karnego do remisu. Z 11 metrów skutecznie strzelił Kamil Graczyk. Wydawało się więc, ze arkowcy nie doczekają się sparingowego zwycięstwa. Na szczęście piłka jeszcze raz w tym meczu znalazła się w siatce. Autorem gola był Paweł Wojowski, a to oznaczało zwycięstwo żółto-niebieskich 2:1.

Mecz skończył się przykrym zdarzeniem. W 85 minucie Alan Fialho w starciu z zawodnikiem Olimpii Robertem Wesołowskim złamał rywalowi nogę. Po tym faulu arbiter zakończył mecz. W najbliższą sobotę, w Grudziądzu, Arka rozegra ostatni mecz sparingowy z miejscową Olimpią.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Antonio Calderon (15), 1:1 Kamil Graczyk (66-karny), 2:1 Paweł Wojowski (78)

Arka: Miszczuk - Kowalski (33 Sulewski), Marcjanik (33 Fialho), Sobieraj (33 Szur), Warcholak (33 Glauber) - Łukasiewicz (33 Nalepa), Ława (57 Mosiejko) - Jagiełło (46 Brzuzy), Lech (46 Gałecki), Calderon (46 Wojowski) - Abbott (57 Bach)

Olimpia: Imianowski (46 Malewski)- Ichim (46 Firlej), Maciążek (46 Czerniewski), Szawara - Szyprytowski (46 Kowalczyk), Wojtkiewicz (46 Ressel), Pietrewicz (46 Kuczkowski), Stępień (46 Graczyk), Pietroń (46 Wesołowski) - Raduszko (46 Kopycki), Bojas