Szaleńczy rajd na Monciaku w Sopocie. Co grozi Michałowi L.,...

  Szaleńczy rajd na Monciaku w Sopocie. Co grozi Michałowi L., który ranił 23 osoby? [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Kamila Grzenkowska, TM, TS

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Szaleńczy rajd na Monciaku w Sopocie. Co grozi Michałowi L., który ranił 23 osoby? [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/12

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  Sopocka prokuratura przesłuchała Michała L., który omal nie zabił ponad 20 osób na Monciaku. Mężczyzna przyznał się do winy, ale nie chciał się tłumaczyć z szalonej jazdy po deptaku. Co mu grozi?
  32-letni Michał L., szaleniec, który w sobotę potrącił co najmniej 20 osób na Monciaku i molu, usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Podczas poniedziałkowego przesłuchania w prokuraturze mężczyzna przyznał się do winy, ale odmówił złożenia wyjaśnień. Poinformował też śledczych, że leczył się psychiatrycznie w dwóch szpitalach.

  Zobacz też: Wypadek na Monciaku w Sopocie. Dlaczego policja nie reagowała na sygnał o pędzącej hondzie? Wojewoda pomorski chce wyjaśnień


  Prokuratura złożyła w poniedziałek wniosek o trzymiesięczny areszt dla mieszkańca Redy.

  Wielu świadków sobotniego zdarzenia podkreślało, że kierowca jechał samochodem w taki sposób, jakby z premedytacją chciał rozjechać przechodniów. Prokurator Tomasz Landowski z Prokuratury Rejonowej w Sopocie zaznacza jednak, że na dzień dzisiejszy nie przewiduje zmiany kwalifikacji czynu na usiłowanie zabójstwa. Ale...
  - Jeśli się okaże, że mężczyzna był pod wpływem środków odurzających, wówczas może nastąpić zmiana kwalifikacji czynu, co może skutkować karą do 15 lat pozbawienia wolności - zaznacza prokurator Landowski.


  źródło: TVN24/X-news

  Kwalifikacja może się też zmienić, jeśli się okaże, że ten człowiek jest faktycznie chory psychicznie, a także w przypadku jeśli stan zdrowia poszkodowanych się pogorszy.

  W poniedziałek, w związku z sobotnimi wydarzeniami, spotkali się wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w województwie. Nie było na nim jednak komendanta wojewódzkiego policji, bo w tym czasie... miał brać udział w uroczystościach związanych ze świętem policji

  Według informacji świadków szaleńczy rajd Michała L. zaczął się wcześniej.
  - Gdy zobaczyłam to czerwone auto w telewizji, skojarzyłam, że właśnie ten sam samochód pędził w dniu wypadku ulicą, która jest przy naszym bloku - mówi mieszkanka osiedla Reda Park.

  Na tym właśnie osiedlu miał mieszkać ostatnio sprawca masakry. - W Redzie jest teraz głośno o tym wypadku. W rozmowie ze znajomymi słyszałem, że ten 32-latek ponoć mieszka właśnie na osiedlu Reda Park - opowiada nam jeden z mieszkańców Redy.
  1 »

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo