Gdańsk: Teatr Miniatura pod lupą śledczych

  Gdańsk: Teatr Miniatura pod lupą śledczych

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do gdańskiego Teatru Miniatura weszła prokuratura i funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledczy sprawdzają sposób zarządzania tą placówką kulturalną.
  CBA nie ujawnia informacji o tym, czego konkretnie dotyczy śledztwo. Wiadomo, że jest prowadzone przez lokalną delegaturę CBA pod nadzorem prokuratury w sprawie przekroczenia przez funkcjonariuszy publicznych uprawnień związanych z działalnością kulturalną placówki.

  Sprawa ma mieć wymiar wielowątkowy. Żadnemu z pracowników teatru nie przedstawiono jeszcze zarzutów. Śledztwo prowadzone jest bowiem "w sprawie" a nie "przeciwko" i badanie dokumentów może potrwać jeszcze około dwóch miesięcy.


  - Nie wiem, czego dotyczą działania prokuratury, dlatego nie wypowiadam się w tej sprawie - powiedział nam Krzysztof Andruszkiewicz, dyrektor Teatru Miniatura.
  Teatr Miniatura jest jednostką budżetową miasta Gdańska. Urzędnicy magistratu już kilka tygodni temu zapowiedzieli jej skontrolowanie.

  - Będzie to kontrola dokumentacji związanej z działalnością teatru , m.in. przeprowadzonym niedawno remontem - zapowiada Emilia Salach-Pezowicz z biura prasowego prezydenta miasta Gdańska. Jak zaznacza, działania miasta będą miałya charakter rutynowy.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiwat CBA

   Zrozpaczona teatromanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 27

   Stawiajcie zarzuty! Od dawna podejrzewałam, że aktorzy kradną z teatru szminki, kulisy i szprajsy! Może wreszcie zapadną surowe wyroki!...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żałosne

   Aktor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Małe,durne,polaczkowate piekło.Cała akcja cba po to ha,ha,ha,by na stołkach posadzić inne d*** obecnie pisowskich niedouków.To dopiero będzie cyrk.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama