Arka Gdynia nie dogoniła rywala. W Gniewinie lepszy Apoel Nikozja

Przemyslaw Swiderski
Piłkarze gdyńskiej Arki, po ambitnej walce, przegrali w Gniewinie z ekipą Apoelu Nikozja 1:2. Był to szósty sparing podopiecznych trenera Dariusza Dźwigały przed startem nowych rozgrywek.

Gdynianie w ostatnim czasie kilka razy mierzyli się z zagranicznymi rywalami. Najpierw nieznacznie ulegli ekipie Panathinaikosu Ateny (0:1). Później natomiast lepsi okazali się też piłkarze zrzeszeni w hiszpańskim AFE, czyli tak zwani "bezrobotni" (0:2).

Mimo że w czwartek Arka dzielnie walczyła z cypryjskim Apoelem, to jednak ostatecznie po raz kolejny musiała przełknąć gorzką pigułkę porażki. Goście zwycięstwo w Gniewinie zapewnili sobie dzięki skutecznej pierwszej połowie spotkania, po której prowadzili 2:0. Obie bramki dla Apoelu zdobył Gustavo Manduca. Pierwszego gola strzelił po składnej akcji Cypryjczyków, drugiego natomiast z rzutu karnego podyktowanego za faul Krzysztofa Sobieraja.

Arka na drugą połowę wyszła zdeterminowana i dopięła swego w 57. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnym strzałem bramkarza rywali pokonał Marcin Warcholak.

Gdynianie w końcówce spotkania przycisnęli rywala, ale mimo ambitnej walki nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Arka Gdynia - Apoel Nikozja  1:2 (0:2)

Bramki: Warcholak 57' - Manduca (33' , 43'k)

Arka: Kędra (46' Miszczuk) - Kowalski (86' Glauber) , Marcjanik (86' Szur), Sobieraj ,  Warcholak -  Jagiełło (86' Brzuzy) ,  Łukasiewicz (83' Gałecki), Nalepa (58' Calderon), Wojowski (81' Sulewski) -  Lech, Abbott (86' Koziara)

Apoel:  Pardo - Sérgio, Guilherme, Carlao, Ioánnou - Gomes, Vinícius, Morais, Nektários - Manduca, Sheridan