Gdynia: Rozpoczęło się wdrażanie nowego Systemu...

  Gdynia: Rozpoczęło się wdrażanie nowego Systemu Identyfikacji Miejskiej

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zgodnie z zapowiedziami władz Gdyni na ulicach Śródmieścia rozpoczęło się już wdrażanie nowego Systemu Identyfikacji Miejskiej (SIM). Estetyczne tablice, pomagające poruszać się turystom i mieszkańcom po centrum Gdyni, stanęły już m.in. przy Urzędzie Miasta i Szpitalu Miejskim. Tzw. pylony kierunkowe zastępują stare, często już zdezelowane lub zamalowane przez wandali drogowskazy. Miasto zamówiło 19 nowych pylonów.
  - Ich łączny koszt to 170 tys. zł - mówi Jan Gawin, kierownik działu gospodarki komunalnej w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni.

  Na nowych drogowskazach nazwy obiektów umieszczone są nie tylko w języku polskim, lecz i angielskim. To nowość, na starych tablicach widniały bowiem tylko nazwy polskie. Dzięki temu turyści z zagranicy nie będą już mieli problemów, aby trafić do największych atrakcji turystycznych w Śródmieściu, jak np. Akwarium Morskie, czy żaglowiec - muzeum "Dar Pomorza". Łatwiej będzie im też dojść do obiektów użyteczności publicznej, takich, jak dworzec. Umieszczone na słupkach piktogramy w alfabecie Braille'a pomagają też poruszać się po mieście niewidomym i niedowidzącym. W ramach SIM ustawiane są nie tylko pylony, lecz także 15 tablic elektronicznych z mapami Gdyni i innymi użytecznymi informacjami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama