Lechia Gdańsk przegrała z Apoelem Nikozja [ZDJĘCIA]

Piotr Hukało
Lechia Gdańsk przegrała w meczu sparingowym rozegranym na stadionie w Chojnicach z Apoelem Nikozja 1:2. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył dziesięć minut przed końcem meczu Danijel Aleksić.

Zawodnicy trenowani przez Joaqima Machado wypadli jednak na tle utytułowanego rywala bardzo dobrze.

Dla biało-zielonych mecz z mistrzem Cypru był próbą generalną przed rozpoczęciem nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Zawodnicy Lechii, mimo przegranej, nie powinni mieć sobie nic do zarzucenia. Gracze wytrzymali wysokie tempo, które narzucili piłkarze z południa Europy, dokładając do tego kilka dobrze wyglądających kontrataków. Duża w tym zasługa trenera Machado, który od pierwszej minuty wystawił jedenastkę, która będzie stanowiła trzon drużyny podczas rozgrywek ligowych. Kluczowi zawodnicy grali w sparingu przez pierwszą godzinę meczu.

Spośród graczy, którzy dołączyli do Lechii podczas bieżącego okienka transferowego najlepiej zaprezentował się Bartłomiej Pawłowski. Były gracz Malagi bez kompleksów wdawał się w drybling przy linii bocznej boiska. Pawłowski wiele z indywidualnych pojedynków wygrywał. Skrzydłowym kilka razy popisał się sprytnym zejściem w głąb boiska, sprawiając tym sporo kłopotów obrońcom Apoela.

Kibice, którzy przyszli na stadion w Chojnicach, pierwszą bramkę oglądali już po 9 minutach gry. Wynik otworzył Kóstas Charalabídis. Piłki po dośrodkowaniu z lewej strony nie dosięgnął Dariusz Trela. Futbolówka po wpadła pod nogi zamykającego akcję Mario Leal, a ten przytomnie wycofał futbolówkę do niepilnowanego Charalabídisa.

Cypryjczycy wynik podwyższyli w 52 min. Bramka padła po nieudanej pułapce ofsajdowej piłkarzy Lechii. Po tej akcji na listę strzelców wpisał się Cillian Sheridan, który skierował piłkę do pustej bramki.

Honorowe trafienie dla Lechii to zasługa Danijela Aleksić. Piłka po strzale napastnika odbiła się od obrońcy z Cypru i szczęśliwie wpadła do bramki.

Lechia Gdańsk - Apoel Nikozja 1:2 (0:1)
Bramki: Danijel Aleksić (80) - Constantinos Charalambides (8), Cilian Sheridan (53)

Lechia: Trela - Pietrowski, Janicki (66 Stolarski), Valente (61 Bougaidis), Leković (74 Kamiński) - Makuszewski (61 Grzelczak), Borysiuk (66 Dźwigała), Vranješ (74 Powszuk), Wiśniewski (61 Aleksić), Pawłowski (66 Frankowski) - Sadajew (61 Buksa).

Apoel: Pardo (46 Kíssas) - Sérgio (72 Charalábous), Guilherme (57 Adorno), Carlao, Mários Antoniádis (46 Ioánnou) - Charalabídis (72 Assiótis), Vinícius (46 Artymatás), Morais, Nektários Alexándrou (57 Christofídis) - Manduca, Sheridan (57 Kaká)