NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Pomorze. Kilkanaście tysięcy ludzi nadal bez prądu

  Pomorze. Kilkanaście tysięcy ludzi nadal bez prądu

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ponad 100 pracowników Energa-Operator od 6 rano usuwa skutki wczorajszych awarii. Bez napięcia pozostaje łącznie 629 stacji zasilających kilkanaście tysięcy odbiorców przeważnie z miejscowości położonych na terenach leśnych.
  Ciężka, lodowa skorupa powaliła wczoraj na linie 110 drzew, złamanych było 5 słupów, 34 linie zostały zerwane. Czas przywracania zasilania zależny jest przede wszystkim od możliwości dojazdu do miejsca uszkodzenia (drogi leśne i wiejskie), i możliwości użycia ciężkiego sprzętu.

  Szczęśliwie poprawiła się pogoda, więc po nocnym przyroście liczby stacji bez napięcia (około 100) sytuacja nie pogarsza się.
  Energetycy, którzy wczoraj zakończyli istną walkę z oblodzonymi drzewami i gałęziami spadającymi na linie po godz. 23, część prac musieli pozostawić do rana, by przywracać zasilanie przy dziennym świetle.

  Gdzie nie ma prądu:
  Najcięższa sytuacja ciągle dotyczy rejonu Starogard, m.in. miejscowości: Ocypel, Mirotki, Godziszewo, Okole, Demlin, Ciecholewy, Lipy, Bobowo, Wysoka, Lubichowo, Wola, Lipinki

  W rejonie Tczew bez napięcia są: Przywidz, Kozia Górka, Pomlewo i Czapielsk

  W rejonie Kartuzy prądy nie mają Kiełpino, Egiertowo, Mezowo, Starkowa Huta, Sumleś Królewski, Sumleś Szlachecki, Jasiowa Huta i Chylowa Huta.

  Napięcia nie ma także w okolicach Wielkiego Kacka w Gdyni i w kilku stacjach w Gdańsku (Bysewo Czaple, Kokoszki, Matarnia, Owczarnia, Barniewice, Borkowo - planowany czas przywrócenia zasilania - godz. 12.00).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama