Zepsute lokomotywy opóźniły pociągi

  Zepsute lokomotywy opóźniły pociągi

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zwykle to pociągi z Zakopanego przybywają do Trójmiasta kilkadziesiąt minut po czasie. W weekend stało się odwrotnie. Ekspres intercity (EIC) Monciak - Krupówki relacji Gdynia - Zakopane miał 50 minut opóźnienia jeszcze zanim wyruszył z Gdyni. Powód: zepsuła się lokomotywa.
  Minione dni na trasie Kraków - Warszawa - Gdynia były bardzo pechowe dla podróżnych z Trójmiasta. Pociąg EIC 1501 Neptun z Warszawy do Gdyni był w sobotę opóźniony też z powodu awarii lokomotywy. Miał czekać, aż przyjedzie lokomotywa zastępcza z Warszawy. Na szczęście, maszyniście udało się samodzielnie usunąć usterkę.

  Lajkonik z Krakowa do Gdyni jechał niezgodnie z rozkładem, bo połamały się pantografy lokomotywy na szlaku Słomniki - Miechów. Pasażerowie przesiedli się do Krakusa z Krakowa do Warszawy, skąd mogli jechać do Gdyni Klimczokiem.  250

  tyle minut opóźnienia miał ekspres Lajkonik, bo połamały się pantografy


  W odwrotnym kierunku też nie było lepiej, choć przyczyna perturbacji znajdowała się daleko poza tą trasą. Pociąg TLK 53 109 z Gdyni Głównej do Krakowa Płaszowa nie mógł planowo jechać z powodu awarii lokomotywy i przerwy w ruchu na jednotorowym szlaku Nosówko - Białogard w Zachodniopomorskiem. TLK 53109 z Gdyni Głównej do Krakowa Płaszowa opóźniony był o 83 minuty; TLK 85102 ze Szczecina Głównego do Olsztyna - 0 80 minut; TLK 58105 z Gdańska Głównego do Szczecina Głównego - 0 67 minut. W sobotę opóźniony był też około godziny ekspres intercity Małopolska, z Przemyśla do Gdyni.

  Niewesoło jest jednak także na trasach krótszych. W sobotę po południu spóźniony był pociąg regionalny relacji Gdynia - Chojnice. Na kolei, na dodatek, jest zimno. Prawie nieogrzewany jechał w sobotę pociąg SKM z Gdańska o godz. 16.16 do Tczewa.

  Reklamacje można zgłaszać u przewoźników. Ochroną praw pasażerów zajmuje się też Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie, ul. Chałubińskiego 4, tel. 22 630 18 90, utk@utk.gov.pl; www.utk.gov.pl.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama