Lekarze chcą podwyżek, NFZ nie zamierza ustąpić. 200 poradni...

  Lekarze chcą podwyżek, NFZ nie zamierza ustąpić. 200 poradni zamkniętych?

  Radio Gdańsk

  Prawie milion pacjentów na Pomorzu może od pierwszego stycznia stracić dostęp do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej powiedział Radiu Gdańsk wiceprzewodniczący Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia Andrzej Zapaśnik.
  Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej domagają się zwiększenia stawki o 72 grosze. Obecnie stawka wynosi 8 złotych.

  NFZ twierdzi, że nie ma pieniędzy na taką podwyżkę. Potwierdza to minister zdrowia Ewa Kopacz. To zaskakujące stanowisko - twierdzi Andrzej Zapaśnik. Jego zdaniem od 3 stycznia prawie 200 poradni podstawowej opieki zdrowotnej na Pomorzu może być zamkniętych.

  Minister Zdrowia Ewa Kopacz zapowiedziała, że od Nowego Roku będzie pracował zespół, który opracuje standardy w podstawowej opiece zdrowotnej. Tymczasem jeśli poradnie do 31 grudnia nie złożą wniosków o kontrakty na 2011 rok to deklaracje pacjentów dotyczące wyboru lekarza, pielęgniarki czy położnej stracą ważność od 1 stycznia - dodaje Andrzej Zapaśnik.

  Na początku 2004 roku gabinety lekarzy rodzinnych zrzeszonych w Porozumieniu Zielonogórskim były zamknięte. Wcześniej sprzeciwili się warunkom kontraktów na świadczenie usług zdrowotnych zaproponowanym przez NFZ.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama