NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Przepraszający billboard na koniec afery billboardowej

  Przepraszający billboard na koniec afery billboardowej

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Piątek, 17 grudnia 2010 r.
  Tomasz Rozwadowski

  Tomasz Rozwadowski

  1. Monstrum tygodnia: Stolemowy Klawer. W Szymbarku powstaje największy na świecie fortepian. Lepsze to od największej na świecie armaty, czyż nie?

  2. Rekord tygodnia: Roman Gałęzewski. Szef stoczniowej Solidarności przegrał sprawę wytoczoną prezydentowi Gdańska. Sąd uznał, że Paweł Adamowicz, mówiąc, że panu Romanowi zdarzało się a to oponę spalić, a to bzdurę powiedzieć, nie mijał się w sposób rażący z prawdą.

  3. Wynalazek tygodnia: PJN. Polska Jest Najważniejsza swoimi pierwszymi inicjatywami udowodniła, że w naszym kraju możliwe są co najmniej dwa PiS-y. Z Jarkiem, bez Jarka. Jaki będzie trzeci?

  4. Kuriozum tygodnia: spalarnia śmieci. Kiedy już została przełamana wieloletnia niechęć mieszkańców Trójmiasta do budowy spalarni śmieci, okazało się, że są dwie konkurencyjne inicjatywy. Przeskok od negacji do przesadnej gorliwości można nazwać chorobliwym.

  5. Cytat tygodnia: "Prokuratorzy nie chorują w tym procesie". Tak dyplomatycznie odpowiedział oskarżyciel Bogdan Szegda na pytanie o przewlekłość procesu sprawców grudniowej masakry 1970 r. Rzeczywiście, stan zdrowia prokuratury w tym procesie odróżnia się na korzyść od pozostałych stron.

  6. Fikcja tygodnia:
  rozkład jazdy PKP. Umierające drogi żelazne zmieniły kilka dni temu swoje tabele połączeń. I dalej ich nie respektują, identycznie jak tych wycofanych.

  7. Poszukiwacze tygodnia: Saponis Ivetments. Międzynarodowa spółka rozpocznie poszukiwania gazu łupkowego w okolicach Ustki. Czy to moment historyczny? Oby!

  8. Dwugłos tygodnia: Karnowski/Fułek. Pierwszy jest prezydentem Sopotu, drugi przewodniczącym Rady Miasta. Pokłócili się i obaj na tym skorzystali. To nietypowe.

  9. Niepotrzebna tygodnia: Gildia. Dni znanej gdańskiej hali targowej już są podobno policzone. Miasto chce na tym miejscu zbudować coś fajnego i drogiego. Oczywiście, wiem co, ale nie będę zapeszał, bo a nuż się nie uda.

  10. Przegrany tygodnia: Jacek Kurski. Polityczny bullterier będzie musiał na billboardach przeprosić byłego prezesa PZU Cezarego Stypułkowskiego, którego pomówił o odsprzedawanie billboardów za bezcen politykom Platformy Obywatelskiej. Salomonowy wyrok.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pwJnJkTqsLHybedJ

   GDIuuYcvb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   lXtAKR zqdkojemfvlm, [u**********lwjxszpinryr.com/]lwjxszpinryr[/url], [link=http://ddsfsuhftxxs.com/]ddsfsuhftxxs[/link], http://ehqmserxezhb.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama