Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Rok Majkowskiego także w sejmie

  Rok Majkowskiego także w sejmie

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, otworzył w gmachu głównym polskiego parlamentu wystawę poświęconą Aleksandrowi Majkowskiemu, jednemu z najwybitniejszych działaczy kaszubskich.
  Pomysłodawcą zorganizowania wystawy był kościerski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Muzeum Ziemi Kościerskiej. Bronisław Komo-rowski wyraził ogromne zadowolenie z faktu, że działalność Aleksandra Majkowskiego została zaprezentowana w tak ważnym miejscu, jakim jest Sejm.

  - Ten człowiek działał na rzecz niepodległości Polski oraz polskości Kaszub - powiedział marszałek Sejmu. - Czynił to w momencie bardzo trudnym dla naszego kraju, w okresie odbudowy państwa.

  Bronisław Komorowski zaznaczył również, że takie osoby jak Majkowski warte są utrwalenia w pamięci wszystkich Polaków. Marszałek otrzymał od Kaszubów z Koście-rzyny miniaturę diabelskich skrzypiec oraz oryginalną tabakierę z tabaką.

  - Jesteśmy bardzo dumni, że udało się zorganizować takie przedsięwzięcie - cieszy się Sławomir Szkobel, prezes kościerskiego oddziału ZKP. - Przygotowując wystawę, chcieliśmy podkreślić wielkość naszego kaszubskiego działacza.

  Wystawa została zorganizowana w ramach Roku Aleksandra Majkowskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo