Gdański Park Fanów i Ambasada Kibica

  Gdański Park Fanów i Ambasada Kibica

  Magdalena Sapkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdzie zjeść dobry obiad, jak dojechać do hotelu, które trójmiejskie atrakcje warto zobaczyć - na takie pytania odpowie fanom futbolu z całego świata ekipa Ambasady Kibica. Wielozadaniowy punkt, udzielający nie tylko praktycznych informacji o biletach czy topografii miasta, ale również podpowiadający, jak spędzić czas poza kibicowaniem na stadionie, stanie w czasie Euro 2012 na Targu Węglowym.


  - Ideą Ambasady Kibica jest, by każdy gość z zagranicy mógł porozumieć się we własnym języku. Dlatego będą w niej pracować nie tylko gdańscy wolontariusze, ale również ludzie z tych krajów, których drużyny będą rozgrywać mecze na gdańskim stadionie - tłumaczy Michał Brandt, rzecznik gdańskiego Projektu Euro 2012.

  Jakie języki usłyszymy w Gdańsku, jeszcze jednak nie wiadomo, bo składy grup dopiero będą losowane.

  Pracy w ambasadzie z pewnością będzie dużo, bo organizatorzy Euro 2012 spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy gości. - Zrobimy wszystko, żeby kibice, którzy przyjadą do nas podczas mistrzostw Europy, czuli się jak u siebie w domu - zapewnia Zbigniew Weinar, zastępca dyrektora gdańskiego Biura Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012.

  Oprócz punktu informacji, na kibiców będzie czekać Park Fanów, który powstanie na placu Zebrań Ludowych. - To tam będzie futbolowe serce miasta. Na placu znajdą się wielkie telebimy transmitujące mecze na żywo, a także liczne stoiska gastronomiczne i punkty z pamiątkami. Chcielibyśmy, by Park Fanów pomieścił 40 tys. kibiców - mówi Brandt.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo