NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Człuchów. Ostrożnie z fajerwerkami

  Człuchów. Ostrożnie z fajerwerkami

  red. KWP

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Człuchowscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z uczniami w ramach akcji "Niebezpieczna zabawa". Działania mają na celu zwiększenie wśród dzieci i młodzieży świadomości o niebezpieczeństwie wypływającym z nieprzemyślanych zabaw z użyciem fajerwerków. Akcja potrwa do 3 stycznia 2011 roku.


  Człuchowscy policjanci rozpoczęli działania pod hasłem "Niebezpieczne zabawy". Działania mają na celu zwiększenie wśród dzieci i młodzieży, oraz rodziców świadomości o niebezpieczeństwie wypływającym z nieprzemyślanych zabaw z użyciem fajerwerków, a także przybliżenie tragicznych skutków wynikających z lekkomyślnych zabaw.

  Celem akcji jest również uświadomienie sprzedawcom odpowiedzialności karnej za sprzedaż petard czy fajerwerków osobom niepełnoletnim.
  Z uwagi na okres zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a także okres sylwestrowo-noworoczny wzrasta sprzedaż wyrobów pirotechnicznych. W ramach prowadzonej akcji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie przekażą sprzedawcom ulotki informujące o popełnianiu przestępstwa sprzedając osobom niepełnoletnim m.in. fajerwerków i petard. Funkcjonariusze apelować będą również do rodziców o wzmożoną opiekę nad dziećmi w okresie świątecznym i zwrócenie bacznej uwagi na niebezpieczne i lekkomyślne zabawy dzieci z wyrobami pirotechnicznymi.


  Fajerwerków możemy używać dwa dni w roku tj. 31 grudnia i 1 stycznia, pamiętając oczywiście o zasadach bezpieczeństwa oraz z poszanowaniem praw innych osób. Osoby, które niewłaściwe i niezgodnie z prawem użytkują fajerwerki podlegają odpowiedzialności karnej, najczęściej na zasadach określonych w kodeksie wykroczeń.

  Odpowiedzialność karna grozi również osobie, która sprzedaje wyroby pirotechniczne osobom niepełnoletnim. Jest to przestępstwo. Wyroby takie mogą być sprzedawane tylko i wyłącznie osobom dorosłym.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama