Turniej im. Zygmunta Chychły w Gdańsku. Pamiętali o wielkim pięściarzu [ZDJĘCIA]

Paweł Kowalski
IV Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Chychły na ringu ustawionym w Gdańsku obok fontanny Neptuna przyniósł sportowy i organizacyjny sukces gdańskiemu klubowi Sako. W zawodach startowało 26 pięściarzy z Niemiec, Rosji, Litwy i Polski.

Jako że rok 2014 ogłoszony został przez Polski Związek Bokserski rokiem Zygmunta Chychły, na imprezie pojawili się między innymi prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Zbigniew Górski oraz syn znakomitego polskiego pięściarza, Zygmunt Chychła junior.

Poziom walk gdańskiego turnieju był dość zróżnicowany. Na najwyższą notę zasłużył, naszym zdaniem, mistrz Polski wagi średniej, Tomasz Jabłoński (Sako Gdańsk), który w dobrym stylu wygrał w sobotę przed czasem z Bawarczykiem Bognarem Gazamendem. W niedzielnym finale po szybkim, dynamicznym i widowiskowym pojedynku Jabłoński pokonał na punkty Meklemburczyka Meritona Rexheniego.

Zwycięzcy siedmiu finałowych pojedynków, którymi w większości zostali pięściarze gospodarza imprezy - Sako Gdańsk: waga 60 kg A. Aslanow (Sako), 64 kg K. Łęgowski (UKS Bokser Chojnice); 69 kg P. Nsing (Niemcy); 75kg T. Jabłoński (Sako); 81 kg K. Życiński (Sako); 91 kg A. Popp (Niemcy); +91 kg W. Iwanow (Sako).