Gdańsk. Radni zmienili budżet

  Gdańsk. Radni zmienili budżet

  Ewelina Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańsk. Radni zmienili budżet
  Minutą ciszy oraz odczytaniem oświadczenia uczcili pamięć ofiar Grudnia '70 i stanu wojennego. Później debatowali nad zmianami w tegorocznym budżecie, które ostatecznie uchwalono. Nowa Rada Miasta Gdańska we wtorek spotkała się na czwartej w tej kadencji sesji.
  Gdańsk. Radni zmienili budżet
  Na początku obrad poruszona została sprawa zagrożonych likwidacją trójmiejskich oddziałów kardiologicznych. - Wypracujmy rezolucję. Nie możemy być na to obojętni - przekonywała Jolanta Banach, przedstawicielka lewicy.

  Dokument przygotuje komisja spraw społecznych i ochrony zdrowia. Wiesław Kamiński szef klubu PiS zapowiedzial z kolei powołanie zespołu, który pracować będzie nad uchwałami mającymi na celu wzrost społecznego zaangażowania gdańszczan. -Trzeba obniżyć próg 2 tys. podpisów wymaganych pod projektem uchwał obywatelskich. 500 w zupełności wystarczy- wskazywał Kamiński.

  Na wniosek prezydenta z porządku sesji zdjęto uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy na lata 2011-2037. Radni będą nad nią głosować na następnej sesji. Zmiany w tegorocznym budżecie referowała skarbnik Gdańska , Teresa Blacharska.

  Po 7 mln zł z puli przeznaczonej na budowę ESC i trasy Sucharskiego przeniesiono na przyszły rok. O 1 mln zł uszczuplono tegoroczne środki na ul. Żaglową. Za to18 mln zł dodano do budżetu Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej. (etap III).

  Miasto dało też 1 mln zł pożyczki dla AWFiS. Uczelnia ma na spłatę długu 3 lata.

  Opozycja upominała się o dyskusję na temat ustalonej już przez prezydenta podwyżki cen wody- od stycznia drożeje ona o 11 proc. - Jesteśmy tym oburzeni!- nie ukrywał Kamiński. Bogdan Oleszek, szef Rady Miasta tłumaczył jednak, że procedowanie tego druku nie ma sensu - minął już na to czas określony ustawą.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama