Przyszłość Placu Wałowego. Gdańsk i AMS SA organizują...

  Przyszłość Placu Wałowego. Gdańsk i AMS SA organizują konkurs

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jaka będzie przyszłość Placu Wałowego? Czy stanie się gdańskim Montmartrem? 14 grudnia pomiędzy Miastem Gdańsk, a firmą AMS SA podpisane zostanie porozumienie o wspólnej organizacji konkursu na wizję zagospodarowania przestrzeni publicznej Placu Wałowego w Gdańsku. Podpiszą je prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz wiceprezes AMS SA Marek Kuzaka.
  Konkurs na wizję zagospodarowania Placu Wałowego, który zostanie ogłoszony przez miasto Gdańsk i firmę AMS poprzedziły dwa spotkania z mieszkańcami Gdańska, które odbyły się w czerwcu i grudniu. Wnioski i postulaty zgłoszone w trakcie tych spotkań zostaną dołączone do regulaminu konkursu. Wyniki konsultacji dostępne będą dla dziennikarzy i zaproszonych gości po podpisaniu porozumienia wraz z możliwością zadania pytań.


  Projekt, który zostanie wyłoniony w konkursie, będzie zawierał opracowanie założeń przestrzennych placu, w tym szczególnie jego "umeblowania" w kontekście funkcji jakie plac ma spełniać w przestrzeni publicznej Gdańska. Organizatorzy liczą, że wykorzystanie potencjału dziedzictwa kulturowego tego wyjątkowego miejsca, włączenie do tych działań okolicznych instytucji, w szczególności ASP, mieszkańców i zainteresowane środowiska, pozwoli na stworzenie w Gdańsku niepowtarzalnej przestrzeni publicznej.

  Konkurs realizowany jest w ramach autorskiego projektu AMS pod nazwą "Bramy Kraju". "Bramy Kraju" to program marketingu miejskiego poświęcony tworzeniu marki i wizerunku miejsc, w szczególności poprzez kształtowanie przestrzeni publicznej. Corocznie, w ramach kolejnych edycji programu, organizowane są konferencje dla samorządów, konkursy na najlepsze rozwiązania w zakresie szeroko rozumianego marketingu miejskiego oraz wydawane publikacje z serii Biblioteka Wizerunku Miasta.

  W ramach trzeciej edycji programu Bramy Kraju poświęconej małej architekturze i meblom miejskim AMS zaproponował samorządom współorganizację konkursów na najlepszą koncepcję zagospodarowania przestrzeni publicznej z wyposażeniem jej w meble miejskie. Ostatecznie wybrano dwa miasta - Kraków i Gdańsk. (Konkurs w Krakowie został rozstrzygnięty w 2009 roku i dotyczył opracowania koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania Placu Wolnica na Kazimierzu).

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama