Gdynia Oksywie: Brak ogrzewania w komunalnych mieszkaniach

  Gdynia Oksywie: Brak ogrzewania w komunalnych mieszkaniach

  Agata Grzegorczyk

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdynia Oksywie: Brak ogrzewania w komunalnych mieszkaniach

  ©Małgorzata Genca

  Choć sezon grzewczy w pełni, w mieszkaniach komunalnych przy ul. Dickmana 38 na Oksywiu kaloryfery nadal zimne. Mieszkańcy lokali znajdujących się na niższych kondygnacjach budynku twierdzą, że temperatura w ich pokojach nie przekracza 11 st. Celsjusza.
  Gdynia Oksywie: Brak ogrzewania w komunalnych mieszkaniach

  ©Małgorzata Genca

  - Telewizję oglądam w czapce i rękawiczkach, zastanawiając się czy dogrzać pomieszczenie, czy płacić później za leki. Ale ani na jedno, ani na drugie pieniędzy nie mam - mówi Marek Baczyński, jeden z mieszkańców. - W podobnej sytuacji są sąsiedzi ze wszystkich dziesięciu lokali na moim piętrze. Mieszkają tu też małe dzieci. Tak być nie może, my wszyscy, odkąd zrobiło się chłodniej, chorujemy.
  Pan Marek twierdzi, że wraz z sąsiadami interweniował w Administracji Budynków Komunalnych nr 3 w Gdyni, której podlega ich budynek.

  - Przysłali jakiegoś inspektora. Wszedł do mnie do mieszkania, rozejrzał się, pochodził i powiedział , że jest wystarczająco ciepło. Ja go chętnie zaproszę, żeby tu pomieszkał dobę, ciekawe czy nadal będzie mu ciepło - denerwuje się pan Marek.

  Ewa Trzebiatowska-Citko, kierownik ABK nr 3 w Gdyni jest zaskoczona, że problem z ogrzewaniem przy ul. Dickmana nadal istnieje.

  - Od wtorku nie mieliśmy stamtąd żadnych sygnałów o problemach z ogrzewaniem. Faktycznie takie istniały, ale z moich wiadomości wynika, że ogrzewanie wreszcie udało się uruchomić. Sytuację cały czas monitorujemy - twierdzi pani kierownik.

  Po rozmowie z konserwatorami przyznaje jednak, iż w mieszkaniach na najniższej kondygnacji nadal może być zimno. - Sprawdzimy jak wygląda sytuacja także tam i jeśli jest zimno problem rozwiążemy. Jednak to stara instalacja, która wymaga co najmniej odkamienienia. Wystąpię do magistratu o odpowiednie fundusze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama