Płyta z najpiękniejszymi kolędami

  Płyta z najpiękniejszymi kolędami

  Grażyna Antoniewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W te święta Czytelnicy "Dziennika Bałtyckiego" będą mogli śpiewać kolędy razem z Weroniką Korthals (z lewej) i Joanną Krupską

  W te święta Czytelnicy "Dziennika Bałtyckiego" będą mogli śpiewać kolędy razem z Weroniką Korthals (z lewej) i Joanną Krupską ©Paweł Gaik

  14 grudnia, wraz z "Dziennikiem Bałtyckim" nasi Czytelnicy otrzymali płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami w znakomitym wykonaniu Joanny Krupskiej oraz Weroniki Korthals. - Niech kolędy te umilą czas wszystkim wspólnie świętującym przy wigilijnym stole - mówią śpiewaczki.
  W te święta Czytelnicy "Dziennika Bałtyckiego" będą mogli śpiewać kolędy razem z Weroniką Korthals (z lewej) i Joanną Krupską

  W te święta Czytelnicy "Dziennika Bałtyckiego" będą mogli śpiewać kolędy razem z Weroniką Korthals (z lewej) i Joanną Krupską ©Paweł Gaik

  Pomysł narodził się w "Dzienniku Bałtyckim" - mówi Joanna Krupska, wokalistka, kompozytorka i wykładowca śpiewu oraz Interpretacji piosenki w Akademii Muzycznej w Gdańsku. - Szefowa marketingu Gabriela Gusztyn-Popławska zwróciła się do mnie z propozycją nagrania płyty z nietypowymi kolędami. Powiedziała: Mają być lekko jazzowe, a kilka zostanie zaśpiewanych po kaszubsku. Zatelefonowałam do Weroniki Korthals, powiedziałam o pomyśle.
  Wybrałyśmy repertuar i zaczęły się rozmowy z aranżerami, nagrania w studiu NorthStudio (Tadeusz Korthals) w Połczynie. Śpiewam "Lulajże Jezuniu" (polską kolędę o charakterze kołysanki), "Gdy się Chrystus rodzi" oraz "Jezus malusieńki".  Joanna Krupska debiutowała już w wieku trzech lat (biorąc udział w dziecięcych konkursach piosenkarskich). Potem, począwszy od sceny w Łebskim MDK, poprzez chóry kościelne i Szkołę Muzyczną w Lęborku, a na Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Katowicach skończywszy, rozwijała swoje umiejętności wokalne. Doświadczenie zdobywała podczas międzynarodowych warsztatów jazzowych, czy śpiewając w chórkach towarzyszących: Krystynie Prońko, Grażynie Łobaszewskiej i Zbigniewowi Wodeckiemu.

  W tym roku Joanna Krupska wydała płytę "Kobiecy punkt widzenia", na której zaśpiewała standardy z repertuaru m.in. Elli Fitzgerald, Barbry Streisand i Steviego Wondera. Są na niej utwory coverowe, o ciepłym, intymnym brzmieniu, skierowane do mężczyzn, a dedykowane kobietom, które mają swój własny pogląd na relacje damsko-męskie.

  Jak zapewnia, 2010 był to dla niej dobry, szybki rok. Następny krok to wydanie kompozycji autorskich oraz publikacji.

  Bajkowy "Malusieńki"
  W rodzinnym domu Joanny Krupskiej przy choince śpiewane są zwykle kolędy najbardziej popularne.
  - Wspólne kolędowanie to piękne, magiczne i niepowtarzalne chwile - zapewnia Pani Joanna. - Moi najbliżsi słyszeli już kolędy z nowej płyty w moim wykonaniu. Wzruszyli się zwłaszcza, słuchając "Jezusa malusieńkiego". Chyba mogę zdradzić, że w tym utworze jest przepiękny, bajkowy, choć może trochę tajemniczy wstęp. Taki zwrot aranżacyjny pojawia się również w zakończeniu. To poniekąd klamra spinająca utwór. Nastrój jest nie tylko bajkowy, ale też pełen trwogi, ale w końcu śpiewam o tym, że Jezus jest w Stajence sam (tylko z Matką Boską), nagusieńki i zziębnięty.

  "Jezus malusieńki
  Leży wśród stajenki
  Płacze z zimna, Nie dała Mu Matusia sukienki".


  Mam nadzieję, że udało mi się przekazać wszystkie emocje zawarte w tej cudownej kolędzie. Mam też nadzieję, że gdy płyta zabrzmi w domach Czytelników "Dziennika Bałtyckiego", będą oni śpiewać kolędy wspólnie z nami.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   plyta

   aga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 64

   za jakie kilka dni ,dzis jest 14 grudnia

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ile będzie kosztowała gazeta z płytą?

   q (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 61

   ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama