Gdańsk: Nastolatkowie z Nowego Portu kradli kable...

  Gdańsk: Nastolatkowie z Nowego Portu kradli kable telekomunikacyjne

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kryminalni z Nowego Portu zatrzymali dwóch nastolatków i 21-letniego gdańszczanina podejrzanych o liczne kradzieże kabli telekomunikacyjnych.
  21-latek dodatkowo poszukiwany był przez sąd rejonowy do odbycia kary więzienia. Sprawcy cały skradziony łup najprawdopodobniej sprzedali. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.

  Od pewnego czasu do komisariatu w Nowym Porcie napływały sygnały o tym, że ktoś kradnie ze studzienek kable telekomunikacyjne. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szczegółowo analizowali każde zgłoszenie.


  Funkcjonariusze ustalili gdzie mogą przebywać sprawcy tych kradzieży i wczoraj zapukali do drzwi trzech mieszkań w Nowym Porcie. Jak się okazało, za tymi kradzieżami stali dwaj znani policji nastolatkowie i poszukiwany przez sąd 21-letni gdańszczanin.

  Cała trójka została zatrzymana. Śledczy sprawdzają teraz na jaką skalę działali zatrzymani. Z zebranych materiałów wynika, że na swoim koncie mają ok. 10 kradzieży kabli o łącznej wartości nie mniejszej niż 2 tys. zł.

  21-latek po usłyszeniu zarzutów, trafi dziś do aresztu śledczego, natomiast o dalszym losie 15 i 16-latka zadecyduje sąd rodzinny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo