Zima utrudnia ruch na drogach Pomorza

  Zima utrudnia ruch na drogach Pomorza

  Patsz

  Zima znów zaatakowała województwo pomorskie. Miejscami zalega błoto pośniegowe. Aktualnie zablokowana jest droga krajowa nr 25 Człuchów-Koszalin, gdzie doszło do kolizji dwóch tirów oraz trójmiejska obwodnica w stronę Karwin.
  Po nocnych opadach śniegu drogi były odśnieżone, ale problemy pojawiły się rano, kiedy nad województwo przyszła nowa fala opadów. Najgorzej jest na trasach lokalnych, bo tam nadal jezdnie przykrywa gruba warstwa śniegu.. Nie obyło się bez wypadków i kolizji. Na drogach województwa pracuje aktualnie 25 pługów oraz 37 pługosolarek.

  Najbardziej poważny wydarzył się w nocy w miejscowości Dobojewo na nie odśnieżonym odcinku drogi krajowej nr 25 Człuchów-Koszalin. Rano znów doszło tam do kolizji. W miejscowości Dobojewo zderzyły się dwa tiry. Policja zaleca objazdy przez Przechlewo i Czarne.

  Utrudnienia występują także na obwodnicy trójmiejskiej, gdzie ruch w kierunku Karwin utrudnia ciężarówka.

  Jak podaje Radio Gdańsk dużo lepsza sytuacja jest w okolicach Chojnic. Tam śniegu jest nieco mniej. Drogi też są lepiej utrzymane. W centrum miasta odśnieżone są chodniki. Biały puch zalega jednak na parkingach i drogach osiedlowych. PKS na Pomorzu funkcjonuje normalnie. Zdarzają się kilkunastominutowe opóźnienia, ale nie paraliżują one komunikacji. Gorzej jest z autobusami przyjeżdżającymi z centralnej Polski.

  Synoptycy zapowiadają, że śnieg będzie padał przez cały dzień.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama