NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Gmina Miastko: Umorzenie kary za przywłaszczenie szkolnych...

  Gmina Miastko: Umorzenie kary za przywłaszczenie szkolnych pieniędzy

  Mateusz Węsierski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Sprawa Ewy D. - dyrektor Szkoły Podstawowej w Słosinku, podejrzanej o przywłaszczenie szkolnych pieniędzy skończy się prawdopodobnie warunkowym umorzeniem kary.
  - Skierowaliśmy do sądu wniosek o warunkowe umorzenie kary z rocznym okresem próby. Jeśli w ciągu 12 miesięcy Ewa D. popełni przestępstwo, to postępowanie zostanie wznowione, a do sądu trafi akt oskarżenia - informuje Beata Nowosad, szefowa Prokuratury Rejonowej w Miastku. - Takie wnioski stosuje się wobec osób niekaranych cieszących się pozytywną opinią. Szkoda została naprawiona, czyli pieniądze oddano - wyjaśnia prokurator.


  Warunkowe umorzenie nie przeszkodziłoby Ewie D. w kontynuowaniu kariery zawodowej. Nauczyciel nie może być karany, a warunkowe umorzenie jest bez orzeczenia winy, więc pani dyrektor mogłaby pełnić funkcję nauczyciela.

  - Co innego jest z powierzeniem funkcji kierowniczej. To już decyzja przełożonych - dodaje prokurator Nowosad.

  Ale przełożony nie będzie miał dylematu: przywrócić czy nie przywrócić do pracy? Oskarżona złożyła bowiem wniosek o przejście na emeryturę.

  - Przychyliłem się do tej propozycji. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs dotyczący naboru nowego dyrektora - mówi Roman Ramion, burmistrz Miastka.

  Przypomnijmy, Ewa D. była zawieszona w pełnieniu obowiązków dyrektora. Po doniesieniu złożonym przez burmistrza została oskarżona o przywłaszczenie 2,8 tys. zł dodatków szkoleniowych i sfałszowanie podpisów podwładnych na pokwitowaniach odbioru pieniędzy.
  Odkąd sprawa ujrzała światło dzienne, Ewa D. przestała odbierać telefon komórkowy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama