NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Starogard Gd.: Pracownik policji oszukiwał na paliwie?

  Starogard Gd.: Pracownik policji oszukiwał na paliwie?

  Ewa Macholla

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Starogard Gd.: Pracownik policji oszukiwał na paliwie?
  Nawet osiem lat za kratkami może spędzić były już pracownik cywilny starogardzkiej policji. Mężczyzna był odpowiedzialny m.in. za tankowanie pojazdów służbowych. Mógł działać w zmowie z czterema innymi osobami i prawdopodobnie dzięki tej współpracy tankowano cywilne pojazdy policyjnym paliwem.
  Starogard Gd.: Pracownik policji oszukiwał na paliwie?
  Mężczyzna wpadł, gdy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie przeprowadzili kontrolę dokumentacji. Ujawnili wówczas, że doszło do oszustwa.

  - W wyniku kontroli ustaliliśmy, że pracownik cywilny naszej komendy przywłaszczył mienie, którym dysponował - mówi mł. asp. Marcin Kunka, rzecznik prasowy starogardzkiej policji. - Mężczyzna został dyscyplinarnie zwolniony z pracy, ale nadal jest odpowiedzialny za powierzone mu mienie, czyli będzie musiał za to odpowiedzieć finansowo. O całej sprawie powiadomiliśmy już funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Biura Spraw Wewnętrznych oraz prokuraturę.

  Obecnie toczy się postępowanie w tej sprawie i jest ona rozwojowa.

  Z tego co udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zwolniony pracownik przepracował w policji wiele lat. Został nie tylko zwolniony dyscyplinarnie, ale także zastosowano wobec niego zabezpieczenie majątkowe.

  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że proceder trwał od dłuższego czasu. Policja zatrzymała cztery inne osoby - są to pracownicy stacji benzynowych z terenu powiatu starogardzkiego. Wobec nich zastosowano dozór policyjny. Pracownicy stacji mogli umożliwiać tankowanie prywatnych samochodów paliwem, które zgodnie z dokumentami miało trafiać do radiowozów. Policja nie chce ujawniać schematu działania przestępców.

  Jakie straty poniosła KPP w Starogardzie Gd.? W chwili ujawnienia przestępstwa to kwota około 4 tys. zł, ale cały czas trwa ich szacowanie.

  Byłemu już pracownikowi policji za oszustwo grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

  Przypomnijmy - miejscowa policja boryka się z problemami finansowymi na paliwo do radiowozów. Władze komendy niejednokrotnie się zwracały z apelem do gmin o wsparcie finansowe na ten cel.

  - W tym roku dwukrotnie nasza gmina przekazała dla policji pieniądze, które zostały przeznaczone na paliwo. Było to w sumie 30 tysięcy złotych - mówi Marek Kowalski, zastępca wójta w gminie wiejskiej Starogard Gd., która zawsze odpowiadała pozytywnie na tego typu prośby ze strony policji. - Przyznaję, że nie słyszałem o tej sprawie z paliwem, w którą był zamieszany pracownik policji. To niegodziwe, jednak w każdym środowisku mogą się zdarzać podobne sytuacje. W żadnym przypadku nie rzutuje to na naszą dalszą współpracę z miejscową policją. Jeśli będzie potrzeba, będziemy pomagać.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fajne komentarze

   lol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 58 / 37

   i coś na ten temat POLECAM komentarze:
   http://starogardgdanski.naszemiasto.pl/artykul/692450,pracownik-policji-mogl-robic-interesy-na-sluzbowym-paliwie,id,t.html

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama