NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Zarząd Lotosu odpowiada na zarzuty związkowców

  Zarząd Lotosu odpowiada na zarzuty związkowców

  Radio Gdańsk

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zarząd Grupy Lotos za bezzasadne uznał zarzuty związkowców ze spółki Lotos Petrobaltic, którzy skierowali do prokuratury doniesienie o działaniu zarządu spółki na jej szkodę. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi postępowanie w tej sprawie.
  Doniesienie złożyły dwie organizacje związkowe działające w Petrobalticu. Związkowy zarzucają zarządowi wyprowadzenie pieniędzy ze spółki i przeznaczenie ich na nierentowną - ich zdaniem - inwestycję w złoża na Morzu Norweskim.

  Tymczasem zdaniem rzecznika Zarządu Grupy Lotos - "nie ma najmniejszych wątpliwości co do jakości biznesowej i zgodności z prawem przyjętych rozwiązań". "Decyzje w sprawie rozwoju wydobycia własnej ropy zostały zaakceptowane przez właściciela - Radę Nadzorczą spółki, jak też bardzo pozytywnie przyjęte przez analityków oraz szeroki rynek.
  LOTOS Petrobaltic rozwija się bardzo dynamicznie na Bałtyku jak i poza Polską - na szelfie norweskim i już wkrótce na Litwie" - napisał w oświadczeniu przesłanym do Radia Gdańsk rzecznik Grupy Marcin Zachowicz.

  Po doniesieniu związkowców 10 listopada prokuratura wszczęła postępowanie. Jest ono prowadzone "w sprawie" a nie przeciwko komuś - pokreślił zastępca rzecznika prokuratury Okręgowej w Gdańsku Wojciech Szelągowski. Do tej pory przesłuchano kilku świadków, prokuratorzy weryfikują też dokumenty.

  Rosjanie chcą kupić Lotos

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama