Wiecznie Młodzi w TVN

  Wiecznie Młodzi w TVN

  Sebastian Dadaczyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Grupa kilkunastu członków miejscowego zespołu "Wiecznie Młodzi" dostała się do nowego programu telewizji TVN "Mam Talent".
  Niedawno przeszli eliminacje i bez problemu trafili do tego show. Wśród nich jest 74-letnia Zofia Petka, uczestniczka czwartej edycji Big Brothera emitowanej na antenie telewizyjnej "czwórki".

  Program "Mam Talent" jest oparty na brytyjskim show "Got Talent". Pomysłodawcy poszukują artystów zajmujących się nietypową sztuką, albo po prostu utalentowanych ludzi, którzy mają w sobie coś, co pozwoli zainteresować widza.

  - Casting odbył się w maju w Gdańsku i wzięło w nim udział 12 osób - wyjaśnia Julita Jakubowska, założycielka zespołu. - Jury bardzo urzekł taniec nowoczesny w ich wykonaniu wraz z utworem "I to jest właśnie to".

  Zespół "Wiecznie Młodzi" z Tczewa specjalizuje się w repertuarze ludowym, ale i nie tylko. Uświetnia lokalne, krajowe, a nawet zagraniczne imprezy. Zespół powstał 5 lat temu i funkcjonuje w ramach tczewskiego koła Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Liczy 40 osób. Najmłodsza ma 50, najstarsza 86 lat. Pieczę nad repertuarem sprawuje Bożena Szczepańska.

  14 lub 15 czerwca tczewianie wezmą udział w nagraniu w Gdańsku. Konkurencja jest duża. Do finału dostanie się tylko dziewięć zaprezentowanych występów z całej Polski. Spośród nich tylko jeden zdobędzie nagrodę główną - 100 tysięcy euro i inne, dodatkowe nagrody. Kto to będzie? O tym zadecydują już widzowie stacji TVN.

  - Ten sukces pokazuje, że życie nie kończy się na emeryturze - dodaje Julita Jakubowska. - Jest dowodem na to, że nasi seniorzy mają tyle energii, radości życia, kondycji, że niejeden młody człowiek mógłby im pozazdrościć. Jednocześnie panie z zespołu łamią stereotyp "moherowych beretów".
  Na antenie TVN program "Mam Talent" ukaże się jesienią tego roku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo