Ogólnopolski Zjazd Mikołajów Szymbark 2010 (GALERIA, WIDEO)

  Ogólnopolski Zjazd Mikołajów Szymbark 2010 (GALERIA, WIDEO)

  JS

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ogólnopolski Zjazd Mikołajów Szymbark 2010 (GALERIA, WIDEO)
  1/8
  przejdź do galerii

  ©P. Świderski

  Autobusami, samochodami, motocyklami, konno, na saniach a nawet w zaprzęgach z osiołkami - przyjechali z całej Polski do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, by wspólnie się bawić, ale i okazać swoje serce potrzebującym.
  Pobierz zdjęcie w wyższej rozdzielczości

  Radości, jaka wczoraj ogarnęła dzieci podczas VII Ogólnopolskiego Zjazdu Mikołajów nie da się zmierzyć ani zważyć. Tak jak pewnie nie da się policzyć wszystkich Mikołajów obecnych w Szymbarku - począwszy od tych ledwie chodzących poprzez zaaferowane kilkulatki, rzutką młodzież aż po przyprószonych siwizną dorosłych.
  Organizatorzy zjazdu - Daniel Czapiewski z Centrum Edukacji i Promocji Regionu oraz Andrzej Młyński z Lokalnej Organizacji Szczyt Wieżyca twierdzą, że na ogólnopolski zjazd przyjechały 3 tys. dzieci, m.in. z Chojnic, Brus, Czyczkowych, Ostaszewa, Kmiecina, Sobowidza, Szarłaty, Pomlewa, Trąbek Wielkich, Gdyni, Choczewa, Somonina, Elbląga, Suchego Dębu, Starogardu Gdańskiego, Kornego, Malborka, Kościerzyny, Kartuz i Brodnicy Górnej, Tucholi, Pobłocia, Studzienic, Gniewina, Koronowa, Ciechanowa i z Rosji.

  Najpierw było napięcie, oczekiwanie,częstowanie się cukierkami z koszyczków, ciepły posiłek, konkursy a wreszcie spotkanie z Mikołajem i pokaźna paczka. Dzieciaki rozkręcały się powoli. W otoczeniu czerwonych czapeczek i kubraczków, siwych długich bród u nie tak dorosłych Mikołajów - poczuły się nieswojo. Ale gdy zaczęły szturmować Dom do Góry Nogami, gdy przez komin wciskały się w zakamarki tego oryginalnego budynku - onieśmielenie znikało. Ogarnięte zabawą korzystały ze zjeżdżalni, łapały cukierki i łakocie rozrzucane przez Mikołajów zawieszonych na linach. Nikomu nie przeszkadzał śnieg pod nogami. Myśli dzieci skierowane były tylko w stronę św. Mikołaja i niespodzianek.

  Tegoroczną atrakcją był pomnik św. Mikołaja na kuli ziemskiej. Kolorowa postać świętego górowała nad platformą, na której dzieci składały przyniesione podatki. - Postaramy się, by dary żywnościowe dotarły do potrzebujących przed świętami - zapewnia Mirosław Zieliński z CEPR w Szymbarku.

  Mikołajowa starszyzna utworzyła wokół kolorowego Mikołaja kółko i powitała go na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

  Podczas gdy dzieci się bawiły, dorośli poszli obradować przy Najdłuższym Stole Świata. Starosta Janina Kwiecień oddała sprawowanie rządów na następny rok w ręce Pawła Olechnowskiego, prezesa Grupy Lotos. Nowo przyjmowani członkowie Rady Mikołajów składali ślubowanie. Przyrzekali pamiętać o dzieciach nie tylko z okazji św. Mikołaja, nieść im radość i pomoc, wspierać rodziców. Odczytano dezyderatę, piękne słowa mówiące o szczęściu, ludzkiej dobroci i pięknie świata, w prostych zdaniach ujmujące wskazówki - jak szczęśliwie żyć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DRIZzclcvhgHCW

   FsItfvUvEqzrskWyxsI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 94 / 80

   zAggP5 khjbfckgazys, [u**********mdrddefptxrx.com/]mdrddefptxrx[/url], [link=http://jrftasclyqoe.com/]jrftasclyqoe[/link], http://vxritudjrydr.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama