Gdańsk: Chciał wyłudzić pieniądze, trafił za kraty

  Gdańsk: Chciał wyłudzić pieniądze, trafił za kraty

  ryp

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do policyjnego aresztu trafił 27-letni mężczyzna, który będąc w grupie przestępczej działającej metodą "na wnuczka" wyłudzał od starszych osób znaczne kwoty pieniężne. Gdy zobaczył policjantów, chciał uciec. Nie udało się.
  Gdańsk: Chciał wyłudzić pieniądze, trafił za kraty

  ©materiały KMP w Gdańsku

  Do 83-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za jej siostrzeńca i poprosił ją, żeby pożyczyła mu 25 tys. zł, gdyż pilnie potrzebuje pieniędzy. Powiedział kobiecie, że po pieniądze, w jego imieniu przyjedzie jego zaufany kolega.

  Gdańszczanka zgodziła się pożyczyć 1,1 tys. zł. Rozmowie przysłuchiwał się wnuczek 83-latki, który był w jej mieszkaniu. Po kilkunastu minutach do drzwi zapukał rzekomy kolega jej siostrzeńca. Kobieta przekazała mu 1,1 tys. zł. i cztery złote łańcuszki.

  Czujny 17-latek w międzyczasie zadzwonił na numer alarmowy 112. Zastępca dyżurnego gdańskiej komendy natychmiast wysłał patrol na miejsce. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, fałszywy kolega siostrzeńca został zatrzymany. Zaskoczony widokiem mundurowych, próbował uciekać.

  Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali 27 latka i przewieźli do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze i łańcuszki. Sprawą zajęli się śledczy z gdańskiego Suchanina. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. W piątek sąd zastosował wobec 27-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

  Policja ostrzega - w przypadku takiego kontaktu, w celu weryfikacji rozmówcy, należy osobiście wykonać telefon do rodziny i upewnić się, czy rzeczywiście rozmawialiśmy z wnukiem bądź innym członkiem rodziny. Jeżeli już staliśmy się ofiarą złodzieja lub oszusta powinniśmy niezwłocznie powiadomić policję. Zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów np. wygląd nieznajomego, numery i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechał.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama