NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Dziś sprzedaż akcji Radmoru

  Dziś sprzedaż akcji Radmoru

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Właśnie dobiega końca jeden z najbardziej spektakularnych w tym roku procesów prywatyzacyjnych na Pomorzu. Dziś w Warszawie w obecności przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu SA podpisana zostanie umowa o wykupie akcji gdyńskiego Radmoru przez WB Electronics z Ożarowa Mazowieckiego, światowego lidera w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, wykorzystywanych w przemyśle zbrojeniowym.

  Siły połączą najlepsi producenci łącznościowej elektroniki w Polsce. To pierwsza taka fuzja w naszym przemyśle zbrojeniowym. Ze względu na charakter działalności obu przedsiębiorstw ARP, dotychczasowy właściciel Radmoru, przed zawarciem transakcji nie zdradza kwoty, jaką WB Electronics musi zapłacić za akcje gdyńskiej spółki. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że jest to około 150 mln zł.

  - Negocjacje w resorcie Skarbu Państwa [kontrolującego ARP - przyp red.] odnośnie prywatyzacji Radmoru trwały wiele tygodni - zdradza poseł Tadeusz Aziewicz, przewodniczący sejmowej Komisji Skarbu. - Fuzja Radmoru z takim potentatem jak WB Electronics, o ugruntowanej pozycji na trudnym rynku amerykańskim, jest niezwykłą szansą rozwoju dla gdyńskiej spółki i jej pracowników.

  Radmor w ub.r. zanotował przychód ponad 64 mln zł i zysk netto ponad 3 mln zł. Firma zatrudnia ponad 420 pracowników, w tym przeszło 100 konstruktorów. Ciągle szuka nowych specjalistów. W 2008 r. zdecydowała się fundować stypendia dla tych najlepszych studentów IV i V roku wydziału ETI Politechniki Gdańskiej, którzy zobowiążą się pracować w Radmorze co najmniej przez trzy lata po zakończeniu studiów.

  WB Electronics w 2009 r. miał 51 mln zł przychodu i 16 mln zł zysku. Przedstawiciele Skarbu Państwa liczą, że po przejęciu pakietu ponad 85 proc. akcji gdyńskiej firmy (reszta należy do pracowników Radmoru) firma z Ożarowa wprowadzi w Gdyni lepszą organizację pracy.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   akcje należące do pracowników

   ciekawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 49

   WB Electronics w 2009 r. miał 51 mln zł przychodu i 16 mln zł zysku. Przedstawiciele Skarbu Państwa liczą, że po przejęciu pakietu ponad 85 proc. akcji gdyńskiej firmy (reszta należy do pracowników...rozwiń całość

   WB Electronics w 2009 r. miał 51 mln zł przychodu i 16 mln zł zysku. Przedstawiciele Skarbu Państwa liczą, że po przejęciu pakietu ponad 85 proc. akcji gdyńskiej firmy (reszta należy do pracowników Radmoru) ...
   więc zapytam czy ktoś ma informacje dlaczego z tego zysku pracownikom mającym akcje nic się nie należało ?????????????????zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RADMOR

   JKS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 52 / 45

   Szkoda Radmoru, zamiast rozwijać dochodowy biznes jakim jest łączność w zbrojeniówce dokonuje się jego sprzedaży. Dla pracowników to też sytuacja nie do pozazdroszczenia niebawem restrukturyzacja.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama