Vistal Gdynia po raz drugi przegrał z Zagłębiem Lubin

Janusz Woźniak
15.09.2013. gdynia nz vistal gdynia - ruch chorzow mecz ekstraklasy pilki recznej kobiet fot. tomasz bolt / polskapresse ..dziennik baltyck Tomasz Bolt/Polskapresse
Własne boisko było atutem w pierwszych półfinałowych meczach PGNiG Superligi Kobiet. W grze o finał, do 3 zwycięstw, po 2-0 prowadzą Zagłębie Lubin z Vistalem Gdynia i Selgros Lublin z Pogonią Szczecin. Trzecie mecze tych drużyn, w Gdyni i Szczecinie, odbędą się w sobotę.

Nikt nie mówił, że w Lubinie będzie łatwo i nie było. Wprawdzie Vistal sobotni mecz zaczął od prowadzenia 1:0, po rzucie Katarzyny Janiszewskiej, ale na drugie i ostatnie zarazem prowadzenie w tym meczu gdynianki musiały czekać do 38 minuty spotkania. Wówczas bramkę zdobyła najskuteczniejsza w naszej drużynie Iwona Niedźwiedź i było 11:10 dla Vistalu.

Wcześniej i później gospodynie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Zagłębie prowadziło m.in. 4:1, 7:3 i 18:14 w 53 minucie meczu, aby ostatecznie wygrać 19:16. Dla gdynianek w wielu momentach zaporą nie do przebycia była lubińska bramkarka Monika Maliczkiewicz, która wybrana została MPV sobotniego meczu.

Niedzielny spotkanie nie poprawił nastrojów zawodniczek i fanów Vistalu. Chociaż gdynianki zagrały znacznie lepiej i do 33 minuty prowadziły 11:9, to Zagłębie wygrało ponownie 24:20. Oby rywalizacja w Gdyni potrwała dłużej, niż jeszcze jeden mecz.

Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 24:20 (6:9)

Najwięcej bramek: dla KGHM Metraco – Joanna Obrusiewicz 6, Karolina Semeniuk-Olchawa i Klaudia Pielesz po 5, dla Vistalu – Karolina Kalska, Iwona Niedźwiedź po 5.