Darłowo: Odwołany dyrektor wraca do zamku

  Darłowo: Odwołany dyrektor wraca do zamku

  Tomasz Turczyn

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jerzy Buziałkowski wraca dzisiaj na stanowisko dyrektora Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie po tym, jak w październiku został odwołany z tej funkcji przez Zarząd Powiatu Sławieńskiego.
  Jerzy Buziałkowski wraca dziś do muzeum jako szef

  Jerzy Buziałkowski wraca dziś do muzeum jako szef ©R.Pietrasz

  Buziałkowski od niekorzystnej dla siebie decyzji odwołał się do organu nadzorczego - wojewody zachodniopomorskiego, a ten uchylił podjętą przez Zarząd Powiatu uchwałę.

  Przypomnijmy, że Jerzy Buziałkowski popadł w niełaskę pod koniec kadencji poprzedniego starosty sławieńskiego Andrzeja Lewandowskiego. Uznał on bowiem, że dyrektor nie potrafi współpracować ze Starostwem Powiatowym, które jest organem prowadzącym muzeum, oraz z członkami komisji rewizyjnej Rady Powiatu Sławieńskiego.

  W takich okolicznościach Buziałkowski został zwykłym pracownikiem muzeum. W ostatnim czasie przebywał na zwolnieniu lekarskim.

  - Moje zwolnienie się skończyło.
  Rozmawiałem z nowym starostą, który poinformował mnie, że wojewoda przyznał mi rację, stwierdzając, że nie było merytorycznych podstaw do mojego odwołania - mówi Jerzy Buziałkowski. - Oznacza to, że od 6 grudnia wracam do pracy jako dyrektor muzeum.

  Były starosta podkreślał, że w jego ocenie odwołanie Jerzego Buziałkowskiego było słuszne. Jak na tę decyzję patrzy wybrany po niedawnych wyborach samorządowych przez Radę Powiatu nowy starosta sławieński Wojciech Wiśniowski?

  - Cieszę się, że sprawa pana Buziałkowskiego się wyjaśniła - mówi Wiśniowski. - Życzę panu dyrektorowi, po tych wszystkich perturbacjach, owocnej pracy.

  Zapytany, jak ocenia wcześniejszą pracę Buziałkowskiego na stanowisku dyrektora muzeum, nowy starosta odpowiedział: - Bardzo dobrze. Pod jego kierownictwem w tej placówce dzieje się dużo dobrego. Odwołanie miało charakter czysto polityczny, bo jego merytorycznych podstaw nie znajduję - uznał Wiśniowski.

  Andrzej Lewandowski kategorycznie odcinał się od takich posądzeń. Podkreślał, że polityka nie miała tu nic do rzeczy. Przypomnijmy jednak, że mieszkający w Darłowie Lewandowski wystąpił przed wyborami z tutejszej Platformy Obywatelskiej i ostro krytykował swoich byłych kolegów po linii partyjnej. Później nastąpiło odwołanie dyrektora muzeum. Dodajmy, że Jerzy Buziałkowski i Wojciech Wiśniowski są członkami PO w Darłowie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo