Nowości od 1 maja jest kilka.
Na liniach nr: 2, 19, 20, 22 oraz 32 będzie nas woził PKS Zielona Góra, to efekt przetargu, który został rozstrzygnięty pod koniec stycznia. Oferta z Zielonej Góry została wybrana, bo była najtańsza.
- Przewoźnik będzie realizował kursy autobusami 12-metrowymi marki Irisbus Citelis, spełniającymi normę emisji spalin EEV. Pojazdy będą wymalowane w barwy miejskie, zostaną one także oznaczone logo przewoźnika - informuje Justyna Góźdź, rzeczniczka prasowa Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Według wcześniejszych zapowiedzi PKS Zielona Góra miała mieć w taborze autobusy Mercedes Benz oraz MAN NG 313.
Na wniosek pasażerów zmieni się także przebieg trasy linii nr 23. Autobusy od 1 maja zostaną skierowane w obu kierunkach przez ul. Północną. Nowa trasa przebiegać trasy będzie następujący: Paderewskiego – Choiny – Elsnera – Al. Kompozytorów Polskich – Północna – Prusa – al. Solidarności – Wodopojna – Królewska – Wyszyńskiego – Zamojska – al. Unii Lubelskiej (powrót al. Unii Lubelskiej – al. Tysiąclecia ) – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Doświadczalna – Felin (wybrane kursy wydłużone do przystanku Felin Uniwersytet).
Z kolei na terenie gminy Konopnica zostanie uruchomiony nowy przystanek Motycz Góry na trasie linii 85. Drobne korekty godzin przejazdów obejmą także niektóre linie: nr 10, 26, 29, 40, 55 oraz 57. Na przykład w dzień powszedni kurs "dziesiątki" o godz. 18.22 z Węglina wydłużony do Zadębia. Zadowoleni powinni być też pasażerowie autobusów nr 14 i 55. W weekendy te linie mają być obsługiwane wyłącznie taborem przegubowym.
Natomiast od 5 maja zmieni się trasa linii nr 25, co jest efektem konsultacji społecznych przeprowadzonych przez radę dzielnicy Zemborzyce. Autobusy zostaną skierowane następującymi ulicami: Park Bronowice – Lubelskiego Lipca – Kunickiego – Zemborzycka – Diamentowa – Romera – Nałkowskich – Żeglarska – Krężnicka – Cienista – Osmolicka - Prawiedniki.
W weekendy i święta częściej będą też kursować autobusy nr 14, co pół godziny. Jest to związane z uruchomieniem centrum handlowego Felicity i tym, że pasażerowie skarżyli się na przepełnione autobusy na tej trasie.
W cierpliwość będą musieli uzbroić się też pasażerowie autobusów kursujących przez Narutowicza. W związku z planowanym remontem, ulica zostanie zamknięta na odcinku od ul. Lipowej do Okopowej. Objazdami zostaną skierowane: 8, 9, 39, 909 oraz N1. "Ósemka" w kierunku Okopowej pojedzie ulicami: Narutowicza – Lipowa – Krakowskie Przedmieście – Kołłątaja - Hempla – Okopowa. 9 oraz 39 z Narutowicza skręcą w Lipową, a potem Krakowskim Przedmieściem i Kapucyńską dojadą do placu Wolności, aby dalej kontynuować przejazd już swoją stałą trasą. Tak samo będzie w przypadku linii 909, ale tylko w kierunku ulicy Grygowej. Pasażerowie podróżujący z kolei nocną linią N1 z Narutowicza skręcą w Lipową, a następnie przez Okopową do Narutowicza.
Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?