Arka Gdynia - Górnik Łęczna 2:1 [SKRÓT MECZU, BRAMKI, WIDEO]

Tomasz Bołt
Jeden z dwóch poważnych sprawdzianów, które w tym tygodniu przechodzi zespół gdyńskiej Arki, zaliczony na "piątkę". Podopieczni trenera Pawła Sikory wygrali z Górnikiem Łęczna i nadal liczą się w walce o ekstraklasę. Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z tego pojedynku.

Wynik meczu w drugiej połowie otworzył Bartosz Ślusarski. Chwilę potem, na 2:0 podwyższył Mateusz Szwoch, który skutecznie egzekwował rzut karny. Na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście zdobyli jednak bramkę kontaktową. Mimo usilnych starań, szczęśliwie dla Arki, nie zdołali już wyrównać.

Arka wyraźnie w tym meczu dominowała. Oddała na bramkę rywala w sumie 15 strzałów, w tym siedem celnych. Nie brakowało jednak też dramaturgii, spięć, nerwowych i nieczystych zagrań. W sumie arbiter pokazał w tym pojedynku sześć żółtych i dwie czerwone kartki.

- Chyba to był nasz najlepszy mecz, jeśli chodzi o sposób prowadzenia gry i ataku pozycyjnego. Powinniśmy zdobyć więcej bramek, bo mieliśmy ku temu okazje. Złapaliśmy też czerwoną kartkę. Wkradło się trochę nerwowości w naszą grę. Taka jest jednak piłka. Prowadzi się 2:0, potem 2:1. Wielką rolę wtedy odgrywa psychologia - tłumaczył po tym pojedynku trener Paweł Sikora.