MMTS Kwidzyn postawił się Vive Kielce. Przegrał dopiero po dogrywce

Rafał Cybulski
MMTS Kwidzyn przegrał z Vive Targi Kielce 39:41 w drugim meczu pierwszej rundy play-off piłkarzy ręcznych i kielczanie zapewnili sobie awans do półfinału PGNiG Superligi.

Po 22-bramkowej porażce w Kielcach, mało kto spodziewał się emocji w drugiej potyczce MMTS Kwidzyn i Vive Targów. Wszyscy, którzy wybrali się na to spotkanie jednak nie żałowali, bo gospodarze bliscy byli sprawienia sensacji. Jeszcze na 4 minuty przed końcem wygrywali 34:32, ale rywale zdołali doprowadzić do dogrywki, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść. Vive wygrało 41:39 (16:19, 35:35).

Najwięcej bramek: dla MMTS - Kamil Sadowski i Tomasz Klinger po 5, Paweł Genda, Michał Daszek i Adrian Nogowski po 4, dla Vive - Julen Aguinagalde 9, Denis Buntic i Grzegorz Tkaczyk po 6.