Miedź Legnica - Arka Gdynia 2:1 [SKRÓT MECZU, BRAMKI, WIDEO]

Niestety, ekstraklasa znowu oddaliła się od piłkarzy gdyńskiej Arki. Podopieczni trenera Pawła Sikory przegrali na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:2.

Piłkarzom Arki skrzydła podcięła akcja w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie. Bramkę na 1:0 dla gospodarzy zdobył Wojciech Łobodziński. W tej sytuacji dosyć pechowo interweniował Michał Szromnik. Do bramkarza Arki nie można mieć jednak większych zastrzeżeń po tym pojedynku.

Po przerwie Arka wróciła do gry. Nadzieję na korzystny rezultat dał gdynianom Michał Rzuchowski. Niestety, w 72. minucie kolejną świetną akcję przeprowadzili gospodarze. Piłkę do bramki skierował Mateusz Szczepaniak i jak się później okazało, był to decydujący moment tego spotkania.

Arka po tym pojedynku z dorobkiem 42 punktów zajmuje trzecie miejsce w ligowej. Na czele znajdują się GKS Bełchatów i Górnik Łęczna. Do obu tych zespołów Arka traci 5 punktów.

W kolejnym spotkaniu gdynianie zmierzą się na własnym terenie z Górnikiem Łęczna. Początek tego arcyważnego dla podopiecznych trenera Pawła Sikory meczu w środę o godz. 18.30.