PO wykupuje nakład "Gryfa Kościerskiego" (FILM)

  PO wykupuje nakład "Gryfa Kościerskiego" (FILM)

  sura

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  PO wykupuje nakład "Gryfa Kościerskiego" (FILM)
  Przed dwoma tygodniami portal www.koscierzyna.naszemiasto.pl pisał o znikającym nakładzie "Gryfa Kościerskiego". Gazeta jeszcze przed południem zniknęła z kościerskich sklepów i salonów prasowych.
  PO wykupuje nakład "Gryfa Kościerskiego" (FILM)
  Marcin Modrzejewski, burmistrz Kościerzyny i kandydat na to stanowisko twierdzi, że Platforma wykupiła "Gryfa", aby do mieszkańców nie dotarły dwie informacje: o sondzie, w której prowadził Modrzejewski oraz list "mieszkańców Kościerzyny" z apelem, aby Zdzisław Czucha pozostał posłem i nie kandydował na burmistrza.

  PO wykupiło "

  List został umieszczony w formie ogłoszenia płatnego, sfinansowanego przez Komitet Wyborczy Wspólnota Ziemi Kościerskiej, z której na fotel burmistrza startuje Marcin Modrzejewski. Otrzymaliśmy meila od KWWZK, z którego wynikało, że większość nakładu została wykupiona przez lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej RP w Kościerzynie. Wówczas sprawdziliśmy sytuację w punktach sprzedaży. Okazało się, że od rana "Gryf Kościerski" był wykupywany hurtowo. Zapytaliśmy o tę sprawę Zdzisława Czuchę. Jak stwierdził poseł, to plotki wyssane z palca.

  - Kupiliśmy trochę gazet dla swoich działaczy, którzy uczestniczyli w happeningu wyborczym i prosili, aby zostawić dla nich kilka egzemplarzy - powiedział Zdzisław Czucha. - Poza tym, każdy ma prawo kupić sobie tyle gazet, ile chce.  Tymczasem w internecie pojawił się film z kamery przemysłowej jednego z kościerskich sklepów, na którym widać, jak dwaj lokalni działacze PO kupują kilkadziesiąt gazet.


  Oświadczenie  Kościerzyna, 03.12.2010 r.


  W nawiązaniu do nieścisłych informacji medialnych, kolejny raz uprzejmie informujemy, że pewną ilość gazet (“Gryf Kościerski" z dnia 19.11.2010 r.), niewielką w stosunku do całego nakładu, zakupiono na prośbę naszych kandydatów i sympatyków z terenu powiatu kościerskiego. W gazecie tej znajdowało się nasze płatne ogłoszenie wyborcze, sfinansowane przez KW Platforma Obywatelska. Jest oczywiste, że zależało nam na dotarciu do szerokiego grona odbiorców.

  Z poważaniem
  Piotr Lizakowski
  przewodniczący Platformy Obywatelskiej
  w Kościerzynie

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wykupili Gryfa w TVP Wiadomości

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 58 / 62

   WIADOMOSCI TVP:http://tvp.info/wiadomosci/wideo/03122010-1930/3311774 4 MIN 29 SEK

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama