Gdynia: Biura, sklepy i restauracje - tak będzie wygladało...

  Gdynia: Biura, sklepy i restauracje - tak będzie wygladało nabrzeże

  Patryk Szczerba

  Wiadomo już, że na najatrakcyjniejszym dla inwestorów terenie Mola Rybackiego pojawią się biura, sklepy i restauracje. Według planów w okolicy powiększone będzie też Multikino w Centrum Gemini, a obok Basenu Prezydenta ścieżka pieszo-rekreacyjna i nowa marina. Zadowoleni powinni być kierowcy. Wreszcie w mieście powstanie podziemny, ogólnodostępny parking.
  - W planie jest miejsce dla trzech obiektów wyższych niż 4, 5 kondygnacji. Istnieje możliwość wybudowania jednego budynku o wysokości 56 m. oraz dwóch mniejszych do 36 m - tłumaczył na marcowej sesji Rady Miasta Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni. Wtedy radni uchwalali projekt zagospodarowania terenu po Dalmorze. Dziś już wiadomo, jak ma wyglądać to miejsce w ciągu najbliższych kilku lat.

  Właścicielem terenu jest szwedzka grupa Inter Ikea.
  Gehl Architects z Kopenhagi to firma architektoniczna, która opracowywała koncepcję przebudowy tego miejsca. Projekt planu zagospodarowania, od wielu miesięcy stanowił przedmiot dyskusji, konsultacji oraz różnych opracowań i analiz urbanistyczno-architektonicznych. W końcu udało się go sfinalizować.

  W koncepcji znalazło się miejsce dla biurowca, centrali banku oraz obiektu hotelowo-konferencyjnego. W koncepcji zaproponowano także sporo miejsca pod zorganizowaną działalność usługową i handlową. Założeniem projektantów, którzy prezentowali koncepcję w listopadzie 2010 jest ożywienie terenu.

  - To idealne miejsce, nadające się na część reprezentacyjną Gdyni - podkreślają urzędnicy.

  Tereny byłego Dalmoru, obszar Molo Rybackiego i tereny po stoczni Nauta mają się zmienić w przeciągu kilku lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama