NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  W Sopocie kuzyni się pobili, a na Oruni Tatara okradli

  W Sopocie kuzyni się pobili, a na Oruni Tatara okradli

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Piątek, 3 grudnia 2010 r.
  Tomasz Rozwadowski

  Tomasz Rozwadowski

  1. Wunderwaffe tygodnia: naprotechnologia. W Licheniu otwarto Poradnię Naprotechnologii (to skrót od naturalnej prokreacji). Metoda, niekiedy nazywana "katolicką odpowiedzią na in vitro", co prawda nie zachwyca skutecznością, ale za to jest od szkła tańsza i nie wchodzi w kompetencje Góry.

  2. Porażka tygodnia: Ingmar Villqist. Przed dwoma laty witany jako wielka szansa gdyńskiego teatru, złożył dymisję, która została gorliwie przyjęta przez władze miasta. Bardzo słaba frekwencja i średni poziom artystyczny to koktail trudny do przełknięcia.

  3. Renesans tygodnia: narkomania. Policjanci zatrzymują coraz więcej gagatków z narkotykami przy sobie, pomorski Monar alarmuje o wzrastającej fali narkomanii. Czarodziejska różdżka? Skądże, tylko efekty debilnej decyzji o delegalizacji dopalaczy.

  4. Gwiazda tygodnia: Lady Gaga. Niby muzyka średnia, artystka o kontrowersyjnej urodzie i skandalicznej reputacji, a do hali Ergo Arena przybył wielotysięczny tłum z całej Polski i ościennych państw. Dogagaliśmy się z nią bez trudu.

  5. Cytat tygodnia: "Mogę być samotnym żaglem, rodzynkiem czy osobą z oślej ławki". Zdolności adaptacyjne jedynej gdańskiej radnej SLD Jolanty Banach zdumiewają.

  6. Ofiara tygodnia: Pomnik Tatara RP. Na gdańskiej Oruni nie powinno się stawiać monumentów z elementami z cennych materiałów kolorowych. I kropka. Reszta jest wstydem.

  7. Gadżet tygodnia: radioteleskop. Jedno z największych na świecie urządzeń tego rodzaju powstanie w gminie Osie w Borach Tucholskich. Będzie formą uczczenia czterechsetnej rocznicy urodzin Jana Heweliusza. W astronomii gwiazdy większej od Lady Gagi.
  8. Krytykowana tygodnia: Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Mieszkańcy zainteresowanych gmin nie akceptują żadnej z proponowanych wersji przebiegu drogi. Typowa zagubiona autostrada.

  9. Zbrojenia tygodnia:
  Karnowski/Fułek. Kandydaci na fotel prezydenta Sopotu zaostrzają walkę wyborczą. Może nie jest ona aż bratobójcza, ale pojedynkiem kuzynów można ją nazwać bez przesady.

  10. Wymiksowany tygodnia:
  Leszek Czarnobaj. Dotychczasowy pomorski wicemarszałek nie został ponownie powołany na tę funkcję. Rozliczenie za chirurgię plastyczną?

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RCXKVPKToY

   zcZNEHBgNe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   GnSLVK lbpdnqohmmbu, [u**********yccjsfilgcas.com/]yccjsfilgcas[/url], [link=http://vfcnxlkxtlvu.com/]vfcnxlkxtlvu[/link], http://qeisryrzkbll.com/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama