Wejherowo: Zaskakująca zmiana we władzach miasta

  Wejherowo: Zaskakująca zmiana we władzach miasta

  Joanna Kielas, Kinga Trubicka-Czapka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na sesji Rady Miejskiej Wejherowa doszło do zaskakującej decyzji - Wojciech Kozłowski, dotychczasowy zastępca Krzysztofa Hildebrandta, już nie pełni tej funkcji. Będzie tylko radnym miejskim.
  - Dostałem propozycję innej pracy i zamierzam z niej skorzystać - tłumaczy Wojciech Kozłowski
  Nowym zastępcą prezydenta ds. rozwoju miasta będzie Piotr Bochiński, szef RM poprzedniej kadencji. Drugim zastępcą zostaje bez zmian Bogdan Tokłowicz.

  Takich niespodzianek nie było w innych pomorskich miastach. Pierwsza sesja słupskiej Rady Powiatu nie przyniosła dużych zmian. Starostą ponownie został Sławomir Ziemianowicz, a przewodniczącym Rady Powiatu Ryszard Stus, dyrektor słupskiego szpitala. W starostwie utrzymana została dotychczasowa koalicja Platformy Obywatelskiej i KWW Samorządność. Oba ugrupowania uzyskały po 6 mandatów. To większość w 21-osobowej radzie.

  Starostą malborskim został ponownie Mirosław Czapla. W powiecie malborskim została zawiązana koalicja radnych z list KW Platforma Obywatelska RP oraz KWW Porozumienie Społeczno-Samorządowe (powiązane z PSL). Mają oni wspólnie zdecydowaną większość w 19-osobowej radzie. Radnych z list PO jest 8, a z PSS - 5. Nie wybrano wicestarosty, ale wiadomo, że będzie nim Waldemar Lamkowski z PSS, obecny wójt Lichnów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama