Gdynia: Komplikacje przy budowie stadionu

  Gdynia: Komplikacje przy budowie stadionu

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dwa tygodnie dłużej, niż początkowo przypuszczano, potrwają prace wykończeniowe na nowym stadionie piłkarskim w Gdyni. Prośbę o przedłużenie ostatecznego terminu realizacji umowy, który upływał przedwczoraj, złożył do władz miasta główny wykonawca robót, firma Budimex.
  Stadion jest gotowy, trwają jedynie prace wykończeniowe

  Stadion jest gotowy, trwają jedynie prace wykończeniowe ©Tomasz Bołt

  Przedstawiciele Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w porozumieniu z kierownictwem Ratusza przystali na tę propozycję. Samorządowcy jednocześnie uspokajają, że termin inauguracyjnego spotkania, wyznaczony w ostatni weekend lutego z Lechem Poznań, w żaden sposób nie jest zagrożony, bo jeszcze w tym miesiącu do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego złożone zostaną dokumenty umożliwiające odebranie nowej areny piłkarskiej.

  Stadion na pierwszy rzut oka jest już gotowy na przyjęcie kibiców, o czym fani mogli przekonać się w zeszłym miesiącu podczas dni otwartych obiektu. Efektownie prezentuje się kopuła dachu i górujące nad nią jupitery, zamontowano wszystkie krzesełka.
  Trwają pomiary elektryczne i próby ustawienia telewizyjnych kamer. Okazuje się jednak, że diabeł tkwi w szczegółach i z powodów technicznych, które wcześniej były nie do przewidzenia, inaczej, niż zaplanowano w projekcie, poprowadzić trzeba m.in. podłączenia wodociągowe i inne instalacje.

  - Nawet takie odstępstwa od projektu uznawane są za istotne, wymagały więc uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę - wyjaśnia Dariusz Schwarz, wicedyrektor GOSiR. - Wystąpiliśmy o taki dokument, 15 listopada Urząd Miasta Gdyni wydał zgodę, ale musiały minąć jeszcze dwa tygodnie, zanim pozwolenie się uprawomocniło. W efekcie dopiero teraz ekipy budowlane na stadionie mogą przystąpić do przeprowadzenia ostatnich prac wykończeniowych.

  Gdyńscy samorządowcy na początku tego roku zapowiadali, iż nałożą na wykonawcę stadionu kary umowne, jeśli ten spóźni się z budową obiektu. W związku z przedłużeniem terminu umowy sankcje takie nie zostaną jednak zastosowane, uznano bowiem, iż zwłoka nastąpiła z przyczyn niezależnych od firmy Budimex.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   stadion

   as (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   " DOGADALI SIĘ ?". Pewnie znowu wyszły błedy Pani architekt?.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama