Gdańsk: Na Nowej Łódzkiej kierowcy dostali światło

  Gdańsk: Na Nowej Łódzkiej kierowcy dostali światło

  Anna Werońska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańsk: Na Nowej Łódzkiej kierowcy dostali światło
  Miasto stara się rozładować gigantyczne korki, które opanowały ostatnio południową część Gdańska. Najtrudniejszym do pokonania odcinkiem - dla kierowców jadących od strony Ujeściska - było skrzyżowanie ulic Łostowickiej, Wilanowskiej i Warszawskiej.
  Gdańsk: Na Nowej Łódzkiej kierowcy dostali światło
  Po tygodniu korków Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku postanowił więc umożliwić wjazd w al. Armii Krajowej z ul. Łostowickiej dodatkowym drugim pasem jezdni. Ma to usprawnić sparaliżowany ruch na ulicach Wilanowskiej i Warszawskiej.

  Dodatkowy problem pojawił się na skrzyżowaniu ul. Łostowickiej i al. Armii Krajowej.
  - Obecnie światła na przejściu dla pieszych nie są zsynchronizowane z tymi dla skręcających w prawo - tłumaczył tydzień temu kierownik Wydziału Inżynierii Ruchu ZDiZ Tomasz Wawrzonek, obiecując, że problem zostanie rozwiązany.


  Teraz na skrzyżowaniu można już warunkowo skręcać w prawo. Zielone światło dla jadących w stronę centrum pali się w każdym cyklu prawie pół minuty dłużej, a kierowcy czują różnicę.
  - Poprzedni tydzień był fatalny, a teraz, choć nie można powiedzieć, by było dobrze, na pewno jest lepiej - mówi mieszkaniec Ujeściska Kamil Ostrowski.

  Utrudnienia na drogach pojawiły się w poprzedni wtorek, gdy w związku z budową Nowej Łódzkiej zamknięty został odcinek ul. Witosa. Prace zakończą się wiosną 2011 roku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo