Vistal Gdynia wygrał w Koszalinie i awansował do półfinału

Tomasz Bołt/Polskapresse
Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wykonały plan. W dwóch meczach wywalczyły awans do półfinału w fazie play-off mistrzostw Polski. Vistal wygrał pierwszy mecz 28:22, a wczoraj postawił kropkę nad "i" zwyciężając w Koszalinie 29:27.

W pierwszej połowie długo był remis, ale w końcówce nasze szczypiornistki odskoczyły na cztery bramki. Emocje były w drugiej połowie. Na trzy minuty przed końcem AZS objął prowadzenie 25:24, ale Vistal pokazał charakter i wygrał to spotkanie.

Energa AZS Koszalin - Vistal Gdynia 27:29 (10:14)

AZS Koszalin: Czarna, Borkowska - Kobyłecka 4, Bilenia, Muchocka 1, Chmiel 3, Błaszczyk 1, Odrowska 8, Lisewska 2, Garović 2, Nowicka, Winter 1, Matuszczyk 5

Vistal: Kowalczyk, Gapska - Kalska 8, Janiszewska 7, Niedźwiedź 5, Galińska 1, Kozłowska 1, Matyka 4, Khouildi, Kulwińska 2, Andrzejewska 1

Stan rywalizacji: 2:0 dla Vistalu i awans gdynianek do półfinału