Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Remont peronu SKM na stacji Gdynia Główna zmierza ku końcowi

  Remont peronu SKM na stacji Gdynia Główna zmierza ku końcowi

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Instalacja windy prowadzącej do Dworca Podmiejskiego stanowiła kolejny etap remontu peronu Szybkiej Kolei Miejskiej na stacji Gdynia Główna. Urządzenie przeszło już pierwsze próby. Wypadły pomyślnie.
  - Zgłosiliśmy windę do Urzędu Dozoru Technicznego - informuje Lucyna Bujnicka, rzecznik SKM. - Nie uruchomimy jej jednak przed zakończeniem remontu całego peronu. Odbiór prac musi być bowiem dokonany całościowo.

  Remont ma potrwać do końca sierpnia. Jak przyznaje Lucyna Bujnicka, w tej chwili nic nie wskazuje, by termin miał zostać przesunięty. Na "całościowy odbiór" czekają też elektroniczne tablice informujące o odjazdach pociągów. Je także już zamontowano.

  Trwają tymczasem prace wykończeniowe na pochylni (zastąpi dawne schody prowadzące do holu głównego) i tunelu, którym można dojść do peronów dalekobieżnych i ul. Morskiej. Za kilka dni gotowa powinna być już wiata przykrywająca cały peron.

  W ramach projektu "Rozwój SKM", który w połowie finansować będzie Unia Europejska, przewiduje się remont przed Euro 2012 siedmiu kolejnych peronów pomiędzy Gdańskiem Gł. i Gdynią Gł. Których, jeszcze nie ustalono.

  Pojawił się problem w Oliwie


  Firma Rajbud z Tczewa wygrała przetarg na remont peronu SKM w Gdańsku Oliwie. Władze SKM mają nadzieję, że prace rozpoczną się na początku września (i potrwają dwa miesiące). Problem jednak w tym, że cena zaoferowana przez Rajbud jest wyższa od budżetu zaplanowanego na remont. Jego podwyższenie musi zaakceptować zgromadzenie wspólników SKM, dopiero potem szefowie spółki będą mogli podać pewną datę rozpoczęcia remontu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo