Łatwiejszy dostęp do Ergo Areny

  Łatwiejszy dostęp do Ergo Areny

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Halę Ergo Arena czekają zmiany, ułatwiające poruszanie się po niej, a także uatrakcyjniające jej otoczenie. Na razie trwa audyt sprawdzający oznakowanie hali - w ostatnich miesiącach skarżyło się na nie wiele osób, które uczestniczyły w imprezach organizowanych w obiekcie.
  Łatwiejszy dostęp do Ergo Areny

  ©Przemysław Świderski

  Przed koncertami w korytarzach stały co prawda przeszkolone osoby, które kierowały zdezorientowanych gości do odpowiednich sektorów, ale wiele osób starało się dotrzeć na miejsce na własną rękę. Oznakowania, które znajdują się obecnie w hali, są mało widoczne, a przez to nie spełniają swojej funkcji.

  - Audyt potrwa ok. dwóch tygodni. Po nim nastąpi wycena nowego oznakowania - mówi Magdalena Sekuła, prezes zarządu Hali Widowiskowo-Sportowej, dodając, że część oznaczeń powinna się pojawić jeszcze w tym roku.

  Na razie na pewno nie zmieni się układ chodników, prowadzących do hali. Wiele osób udając się do obiektu nie idzie wyznaczonymi ścieżkami, ale na przełaj, depcząc zielone trawniki.
  Jednak trwa już budowa ronda i tunelu dla pieszych, wkrótce ruszy też budowa odcinka Drogi Zielonej prowadzącej do Ergo Areny, dlatego zarząd hali chce poczekać do zakończenia tej inwestycji, a dopiero wtedy zdecydować, czy należy przebudować ścieżki.

  Ogłoszono też konkurs na zagospodarowanie skateparku. Urzędnicy zachęcają młodych ludzi, by ci do końca bieżącego roku przesyłali swoje pomysły, projekty (zarówno w formie pisemnej, jak i np. obrazka, grafiki) na to, jak urządzić to miejsce i w co je wyposażyć.
  Prace należy wysyłać na adres Wielofunkcyjna Hala Sportowo-Widowiskowa Gdańsk - Sopot sp. z o.o., ul. Gospody 37, 80-344 Gdańsk lub biuro@ergoarena.pl.
  Zarząd Ergo Areny przygotował też raport po koncercie Lady Gagi, który odbył się w miniony piątek. Jak informuje prezes Magdalena Sekuła, wśród 12-tysięcznej publiczności było bardzo wielu przyjezdnych. Nie tylko z innych miast Polski, ale także z innych krajów, m.in. ze Skandynawii, a także Litwy, Łotwy i Ukrainy. Gdańskie i sopockie hotele zaraz po imprezie zaczęły się dopytywać, kiedy w hali odbędzie się kolejna tak duża impreza, gdyż w niektórych obiektach brakowało miejsc noclegowych. Zadowoleni są też taksówkarze, którzy zarobili na imprezie, a także sopockie i gdańskie kluby oraz restauracje. W piątkowy wieczór wiele sopockich klubów prześcigało się w organizowaniu after parties pod hasłem "Lady Gaga".

  Jakie zmiany powinien jeszcze wprowadzić zarząd Ergo Areny?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo