Hamburger za krew

  Hamburger za krew

  Marcin Pszczółkowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pięćdziesiąt osób będzie mogło w środę oddać krew za bony do restauracji McDonald's. Specjalny ambulans Fundacji Ronalda McDonalda pojawi się w Elblągu przy ul. Łączności 1 (obok budynku Urzędu Miasta). Krew będzie można oddać od 8.00 do 12.00.
  Akcję koordynuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

  - Z fundacją współpracujemy już kilka lat - mówi Grażyna Kula, dyrektor RCKiK w Olsztynie. - Organizacja u-dostępnia nam specjalistyczny ambulans z dwoma stanowiskami do poboru krwi. Pobrany materiał trafia do nas. Osoby, które oddadzą krew, oprócz coca-coli i czekolady otrzymają także bony na posiłek w restauracji McDonald's. Dlatego właśnie akcję przeprowadzamy w tych miastach, gdzie znajdują się restauracje tej firmy. Jest to z pewnością obopólna forma promocji.

  W okresie urlopowym rośnie znacznie zapotrzebowanie na krew. Niedobory w zapasach tego cennego leku w centrach krwiodawstwa powodowane są przede wszystkim wakacyjnymi wyjazdami stałych honorowych dawców. Codziennie potrzeba ponad 1000 litrów krwi, co daje 2000 dawców na dzień. Liczy się każda kropla, a organizowanie wyjazdowych poborów krwi staje się w tym okresie nieocenione.

  Fundacja Ronalda McDonalda uczestniczy w wakacyjnych akcjach krwiodawstwa od trzech lat. W tym czasie udało się zebrać ponad 1900 litrów krwi. Tylko w 2007 r. ambulans odwiedził ponad 30 miast. Polski ambulans Fundacji Ronalda McDonalda jest jednym z 32 tego typu na świecie i jedynym w Europie.

  Aby oddać krew, trzeba być osobą zdrową i pełnoletnią - wymagane będzie okazanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo