Słupsk: Pożegnanie z kinem

  Słupsk: Pożegnanie z kinem

  Robert Gębuś

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Słupskie kino Milenium 16 grudnia 2010 zakończy swój żywot, po 47 latach istnienia, projekcją tego samego filmu, od którego rozpoczęło działalność. Na pożegnanie widzowie obejrzą "Zerwany most", produkcję z 1962 roku w reżyserii Jerzego Passendorfera, według scenariusza Romana Bratnego.
  "Zerwany Most" będzie ostatnim filmem wyświetlonym w słupskim kinie Milenium

  "Zerwany Most" będzie ostatnim filmem wyświetlonym w słupskim kinie Milenium ©pp

  - Bilety zaczynamy sprzedawać od 1 grudnia - mówi Paweł Wiliński, kierownik kina Milenium.

  Wciąż jednak nie wiadomo, jakie będą dalsze losy obiektu. Wiliński negocjował w tej sprawie z władzami miasta. Jak dotąd, bezskutecznie.- Darzymy kino wielkim sentymentem, to wspaniała część historii miasta, jednak nie możemy przejąć obiektu, bo nie należy do nas - tłumaczy Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Słupska. Smoliński podkreśla, że kino jest przestarzałe i jego formuła się wyczerpała. - Czekamy teraz na multikino, które zostanie otwarte w Galerii Jantar.

  W podobnym tonie wypowiada się również właściciel kina Milenium. - W dzisiejszych czasach konkurencja jest lepiej przygotowana i wyprzedza kino Milenium o kilka długości - nie kryje Janusz Gaczyński, właściciel kina Milenium. - Ekonomicznie nie ma ono szans .

  Gaczyński zaznacza, że nawet gdyby udało się unowocześnić obiekt tak, żeby można było w nim wyświetlać filmy 3D, to i tak nie wytrzymałoby wyścigu z nowoczesnym multipleksem.

  - Nowe tytuły najpierw trafiałyby do multikina i dopiero po dwóch tygodniach można by było wyświetlić je w Milenium - wyjaśnia.

  Janusz Gaczyński nie wyklucza, że w Milenium może powstać sklep.- Dopuszcza to plan zagospodarowania przestrzennego - mówi. - Miasto również mogłoby na tym zyskać, choćby z tytułu podatku od nieruchomości.

  Gaczyński podkreślił jednak, że budynek kina nie zostanie zburzony i zachowa swoją formę. - Zmieni się tylko jego funkcja - tłumaczy.

  Ratunkiem dla Milenium mogłaby się okazać spółka cywilnoprawna. - Myślę, że miasto mogłoby partycypować w kosztach remontu sali kinowej - uważa radna Krystyna Danilecka-Wojewódzka, pomysłodawczyni utworzenia spółki i kandydatka na prezydenta miasta. - Taka sala jest miastu potrzebna. Mogłaby być wykorzystywana jako sala konferencyjna lub koncertowa. Na dole mógłby powstać pasaż kawiarenek.

  - Ciężko mi się do tego pomysłu odnieść, bo o nim nie słyszałem - mówi Gaczyński.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama