Gdańsk: Remont torowiska w Brzeźnie

  Gdańsk: Remont torowiska w Brzeźnie

  Anna Werońska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Przebudowa torów

  Przebudowa torów

  Zaczyna się remont torowiska w Brzeźnie. Wiosną roboty się przeniosą do Nowego Portu. Wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa torowisk w Brzeźnie i Nowym Porcie rozpoczyna się wyjątkowo szybko, bo zaledwie dzień po podpisaniu umowy z wykonawcą.
  Przebudowa torów

  Przebudowa torów

  W poniedziałek, w południe, w siedzibie spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne, konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury oraz firma Wakoz zobowiązało się wykonać remonty za 41 mln zł.

  Dziś rano pierwsze maszyny pojawiły w pobliżu torowiska w ulicy Krasickiego, a dokładnie - od pętli Brzeźno do ul. Przemysłowej. Prace w Brzeźnie, podobnie jak w Nowym Porcie, potrwają równo rok, jednak te drugie rozpoczną się dopiero na wiosnę.


  Na ul. Krasickiego przebudowane zostanie 2,8 km torowiska i sieci trakcyjnej, trzy perony tramwajowe i dwa autobusowe. Poza tym wymieniona będzie nawierzchnia na siedmiu przejściach przez tory i przejeździe tramwajowo-drogowym oraz pobliska kanalizacja.

  - Wzdłuż torów, na wysokości ulicy Przemysłowej, pojawi się nowa ścieżka rowerowa, wykonana z gumowych płyt - informuje rzecznik prasowy spółki GIK Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

  Prace w Nowym Porcie mają się rozpocząć w marcu 2011 roku, choć dokładny termin będzie zależał jeszcze od pogody. Przebudowane zostaną torowiska na ul. Rybołowców (od ul. Oliwskiej do Wolności), na ul. Wolności (od ul. Rybołowców do Marynarki Polskiej) oraz na ul. Strajku Dokerów (od ul. Władysława IV do ul. Góreckiego).

  W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną również ulice wraz z chodnikami.

  - Prace będą nadzorowane przez konserwatora zabytków - dodaje Magdalena Skorupka- Kaczmarek. - Powodem nadzoru jest wymiana bruku, który zostanie położony także w miejscach do tej pory pokrytych asfaltem. Chcemy odtworzyć prawdziwy, historyczny wygląd tej części Gdańska.
  Wiosną rozpocznie się też trzeci etap przedsięwzięcia - budowa układów sterowania zwrotnicami, przy skrzyżowaniu ulic Wolności i Władysława IV, i choć prace ostatecznie się zakończą późną jesienią, możliwe, że po nowych szynach tramwaje pojadą już w lipcu.

  W przetargu na wykonawcę decydowała wyłącznie cena. Podczas oficjalnego otwarcia kopert, które się odbyło 18 października, zwycięskie konsorcjum pokonało trzech rywali i zaproponowało cenę o 10 mln zł niższą niż wstępnie planowano wydać na inwestycję.

  Przebudowa torów tramwajowych w Nowym Porcie i Brzeźnie to kolejne zadanie wykonywane w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej (etap IIIA).

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brzeźno

   Juwu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

   Nie rozumiem, po co ten remont w zimę, ludzie muszą iść kawał drogi na przystanek - a te autobusiki T5 jeżdżą jak chcą. Skoro zaczyna się remont od lata - to po co teraz jest ruch zawieszony?...rozwiń całość

   Nie rozumiem, po co ten remont w zimę, ludzie muszą iść kawał drogi na przystanek - a te autobusiki T5 jeżdżą jak chcą. Skoro zaczyna się remont od lata - to po co teraz jest ruch zawieszony? Polska daleko w tyle... od daleko. Co najgorsze - nawet zapiać nie potrafimy od naszych sąsiadów.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama