Nowa droga na Ergo Arenę

  Nowa droga na Ergo Arenę

  Anna Bielińska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Spór, jaki się toczył między Spółdzielnią Mieszkaniową "Osiedle Młodych" a gminą Gdańsk, wreszcie został zażegnany. Obie strony podpisały porozumienie w sprawie organizacji ruchu i budowy Drogi Zielonej przy hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu.
  Tłumy odwiedzających halę przeszkadzają mieszkańcom

  Tłumy odwiedzających halę przeszkadzają mieszkańcom ©Tomasz Bołt

  Mieszkańcy osiedla zgodzili się na budowę fragmentu tej drogi na odcinku od al. Niepodległości do skrzyżowania ulic Gospody i Łokietka, wraz z rondem Gospody i fragmentem ul. Łokietka z tunelem dla pieszych.

  - Co niezwykle istotne, zobowiązali się również, że nie będą podejmować żadnych działań opóźniających lub uniemożliwiających wykonanie tej inwestycji - podkreśla Magdalena Kuczyńska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

  Co spowodowało, że po kilkunastu miesiącach zaciętego konfliktu mieszkańcy odpuścili?
  W zamian za zgodę na budowę drogi miasto ma m.in. podłączyć pięć kamer obrotowych do monitoringu miejskiego na budynkach przy ul. Pomorskiej i jedną przy ul. Orłowskiej oraz zmodernizować całą tę ulicę.

  - Uzupełnimy również brakujące ogrodzenie, które oddziela Osiedle Młodych od hali, tak aby kibice nie wchodzili na teren mieszkańców - mówi Magdalena Kuczyńska. - Okazało się, że mimo początkowo rozbieżnych interesów można znaleźć wspólny język i nić porozumienia.
  Pieczę nad wykonaniem wszystkich działań będzie sprawował Zespół Roboczy ds. Osiedla Młodych.

  Tłumy odwiedzających halę przeszkadzają mieszkańcom

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zgoda buduje...

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 13

   zawsze można się dogadać, nawet mieszkańcy Rybackiej odpuszczą jak droga będzie w WYKOPIE i zabezpieczona antyhałasowo i antywibracyjnie, trzeba też coś tym z Łokietka zaoferować i będzie ok z...rozwiń całość

   zawsze można się dogadać, nawet mieszkańcy Rybackiej odpuszczą jak droga będzie w WYKOPIE i zabezpieczona antyhałasowo i antywibracyjnie, trzeba też coś tym z Łokietka zaoferować i będzie ok z dojazdem do halizwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama