25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Szwedzkie malowanie po ścianie

  Szwedzkie malowanie po ścianie

  Piotr Furtak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dwunastoletni lę-borczanin został zatrzymany na gorącym uczynku podczas malowania sprayem jednej ze ścian budynku przy ulicy Sienkiewicza. Wszystko wskazuje na to, że farby młodocianemu artyście i jego koledze kupiła nieletnia Szwedka, która przyjechała na wakacje do babci mieszkającej w Lęborku.
  - Chłopiec malujący na ścianie napis "Pogoń" został zatrzymany przez jednego z mieszkańców Lęborka - mówi Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji. - Podczas wywiadu przyznał się, że był z nim kolega, a spray i inne akcesoria do malowania kupiła im koleżanka ze Szwecji.

  Z informacji policji wynika, że młoda Szwedka dopytywała się znajomych, czy w Polsce można malować na ścianach. Sprawą młodych grafficiarzy zajmie się sąd rodzinny.

  Policjanci zapowiadają, że będą gnębili amatorów malowania na cudzych ścianach.
  - Być może nie są to najpoważniejsze z wykroczeń, ale ich uciążliwość dla mieszkańców miasta jest bardzo duża - mówi Jacek Partyka, komendant lęborskiej policji. - Dlatego też zależy mi, żeby w miarę naszych możliwości je wyeliminować.

  Przypomnijmy, że kilka tygodni temu policjanci z Lębor- ka zatrzymali Holendra malującego w wagonach SKM. Razem z grupą, najprawdopodobniej trójmiejskich grafficiarzy, pomalował cztery wagony. W trybie przyspieszonym stanął przed sądem grodzkim.

  Ukarano go grzywną w wysokości... 400 złotych, której Jasmin A. i tak najprawdopodobniej nie zapłaci. Po rozprawie sądowej, jeszcze przed uprawomocnieniem wyroku, trzeba było go wypuścić.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo