Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Alarmy nie dają spać

  Alarmy nie dają spać

  Karolina Kulaszewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mieszkańcy centrum Sopotu w sezonie letnim muszą uzbroić się w cierpliwość. W czasie wakacji słynny Monciak okupowany jest przez turystów, a okoliczne parkingi przez samochody z rejestracjami z całej Polski. To właśnie auta zaparkowane pod kamienicami spędzają sen z powiek mieszkańców Sopotu.
  - Kilka dni temu późnym wieczorem na parkingu pod moim domem włączył się alarm w jednym z zaparkowanych samochodów - opowiada w liście do redakcji pan Piotr.

  Syrena zaczęła wyć o godzinie 23 i tak z kilkuminutowymi przerwami rozbrzmiewała przez kilka kolejnych godzin. - To nie pierwsza tego typu sytuacja. O tej porze na interwencje Straży Miejskiej nie ma co liczyć - nie o tak późnej godzinie - opowiada pan Piotr. - Kiedyś próbowałem prosić o interwencję policję, ale usłyszałem, że mogą tylko sprawdzić, czy wóz był kradziony lub czy doszło w nim do włamania - dodaje.

  Czytelnicy czują się bezradni. Z jednej strony są zadowoleni, że Sopot cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów, z drugiej z powodu hałasów nierzadko są skazani na bezsenne noce.
  Co na to sopocka policja?

  - Jeżeli alarmy stają się uciążliwe dla mieszkańców, mogą zgłaszać interwencję. Zwłaszcza, jeśli syreny włączają się w nocy i zakłócają obowiązującą ciszę - wyjaśnia Magdalena Sroka, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Sopocie. - Zapewniam, że nasi funkcjonariusze postarają się skutecznie interweniować w tej sprawie - dodaje.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo