Działacz GKS Gmina Kościerzyna...

  Działacz GKS Gmina Kościerzyna przyznał się do wyłudzenia pieniędzy z gminnej kasy

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Działacz GKS Gmina Kościerzyna przyznał się do wyłudzenia pieniędzy z gminnej kasy

  ©Archiwum

  Sylwester N, działacz GKS Gminy Kościerzyna miał zdaniem śledczych wyłudzić pieniądze z gminnej kasy. Mężczyzna przyznał się do winy.
  Działacz GKS Gmina Kościerzyna przyznał się do wyłudzenia pieniędzy z gminnej kasy

  ©Archiwum

  Sylwester N., działacz GKS Gminy Kościerzyna usłyszał zarzut wyłudzenia pieniędzy z gminnej kasy oraz podrabiania dokumentów. To pokłosie sprawy ujawnionej w minionym roku, gdy klub złożył w gminie sprawozdanie finansowe za rok 2012. Wątpliwości urzędników wzbudziła jedna z faktur, opiewająca na ponad 9 tys. zł.

  Wynikało z niej, że zawodnicy sekcji bokserskiej klubu w listopadzie 2012 roku uczestniczyli w kilkunastu turniejach i przejechali ponad 8 tysięcy kilometrów. Prokuratura ustaliła, że zawodnicy nie uczestniczyli we wspomnianych zawodach, ponieważ nie miały one miejsca. Listy startowe zawodników sfałszowano.

  - Sylwester N. został przesłuchany w charakterze podejrzanego, usłyszał zarzut wyłudzenia pieniędzy oraz podrabiania dokumentów - informuje Mariusz Duszyński, zastępca szefa kościerskiej prokuratury. - Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

  Sylwester N. zawnioskował o rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz 700 złotych grzywny. Prokuratura wstępnie przychyliła się do tego wniosku.

  Czytaj więcej w weekendowym (29,30.03.2014 r. ) papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" lub kupując e-wydanie gazety.

  m.wajer@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama